Rôzne

Mesto bude vzdelávať ľudí nad 50 rokov: Prihlásiť sa môže každý

Liptovskomikulášska radnica ponúka obyvateľom s trvalým pobytom v tunajšom okrese možnosť prihlásiť sa do ôsmich vzdelávacích kurzov. Obyvatelia nad 50 rokov tak môžu zvýšiť svoju počítačovú, finančnú, právnu i jazykovú gramotnosť.

Ilustračný obrázok k článku Mesto bude vzdelávať ľudí nad 50 rokov: Prihlásiť sa môže každý
Zdroj: Webnoviny.sk

„Vlani sme sa stretli s členmi Klubov dôchodcov, ktorí si sami vybrali zameranie kurzov podľa toho čo ich baví. Aktivity tohto neformálneho vzdelávania sú zamerané na zvýšenie miery zručností, podporu osobnostného rozvoja, zdravého životného štýlu, prispejú k zvýšeniu kvality ich života, ale aj konkurencieschop­nosti s ohľadom na potreby súčasnej vedomostnej spoločnosti,“ približuje myšlienku projektu prednostka Mestského úradu Anna Rašiová. Horná veková hranica účastníkov nie je určená.

Nové vedomosti môžu záujemcovia získať v oblasti zdravého životného štýlu, osobnostného rozvoja, v práci s počítačom na úrovni začiatočník a pokročilý, jazykové zručnosti v anglickom, nemeckom a ruskom jazyku, v pohybových a hudobných aktivitách, v spoznávaní regiónu a okolia, ale aj základy finančnej a právnej gramotnosti.

Prihlášky na jednotlivé kurzy môžu seniori nad päťdesiat rokov posielať do 4. októbra 2013 poštou na adresu Mestského úradu, alebo elektronicky na adresu aktivnestarnutie@mikulas.sk, prípadne doniesť osobne priamo na Mestský úrad. Od novembra sa seniori zúčastnia kurzov podľa vlastného výberu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM