Michal Paška Rôzne

Medvedie dni navštívilo viac ako 20-tisíc ľudí

Netradičný medvedí festival na Hrebienku prilákal uplynulý víkend tisíce detí s medvedíkmi. Organizátor podujatia, stavil na osvedčený program, ale doplnil aj novinky.

Hitom programu bolo vystúpenie TEATRO TATRO. Rekordná návštevnosť podujatia, viac ako 20 tisíc ľudí, príjemne prekvapila aj samotných organizátorov.

„Štvrtý ročník Medvedích dní na Hrebienku potvrdil, že toto podujatie právom patrí k najnavštevo­vanejším vo Vysokých Tatrách. Rekordná návštevnosť je toho najlepším dôkazom. Rodiny s deťmi si svoje dni s medveďmi užili,“ informovala Katarína Šarafínová zo spoločnosti Tatry mountain resorts a.s., ktorá Medvedie dni pripravila.

Návštevníkom prialo počasie a všetky medvede boli mierumilovné… Dokonca aj biely medveď z Kanady, ktorého si so sebou priniesli herci divadla TEATRO TATRO. Tí svojim humorom bavili malých aj veľkých a zaplnili hľadisko do posledného miesta.

Svojim divákom predstavili úspešný program, ktorým reprezentovali Slovensko na sprievodných akciách počas olympijských hier Vancouver 2010. Vtipne stvárnili všetky zimné olympijské športy. Pre známych hercov Teatra – Róbert Jakab, Lukáš Latinák či Milan Ondrík, to bolo ich prvé vystúpenie vo Vysokých Tatrách. Návštevnosť podujatia aj jeho myšlienka ich zaujala.

„Ako sa už stalo zvykom, deti sa radi zahrali na medveďov a hrabali sa v kontajneroch, kde ich čakali dobroty, vyskúšali si medvedí brloh, medvediu labku a tie, ktoré prišli v deň otvorenia, si mohli načrieť aj do sladkého včelieho medu, ktorý symbolicky podujatie otvoril už v piatok 5.augusta 2011,“ prezradila Katarína Šarafínová.

O živote najväčšej šelmy našich hôr deťom čo to prezradila „medveďológia“ a to ako vyzerá medveď naozaj, im priblížil aj vypreparovaný exponát medveďa hnedého.

Zdroj a foto: TMR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM