Správy

Lyžovačka na Hutách: Na horskom priechode plánujú vybudovanie rekreačného strediska

Na horskom priechode Huty sa plánuje výstavba veľkého lyžiarskeho strediska. Projekt s deviatimi zjazdovkami, vlekmi a službami v týchto dňoch leží na stole ministerstva životného prostredia. Informáciu dnes priniesol portál etrend.

Ilustračný obrázok k článku Lyžovačka na Hutách: Na horskom priechode plánujú vybudovanie rekreačného strediska
Zdroj: Dnes24.sk

Zastavané by mali byť obe strany horského priechodu v smere zo Zuberca do Liptova až za kolibou Holica spoločne s vyhliadkovou vežou a reštauráciami.

Dve najväčšie šesťsedačkové lanovky majú mať prevýšenie do nadmorskej výšky viac ako 1 200 metrov nad morom aj ponad hlavnú cestu. „Poloha strediska medzi Roháčmi a Jasnou podľa investora predurčuje popularitu strediska,“ cituje portál etrend predložené dokumenty.

Reakreačné stredisko by malo venovať pozornosť aj začínajúcim lyžiarom. Plánuje sa tu tiež vybudovanie viac ako dvojkilometrovej bobovej dráhy, vyhliadkovej trasy a panoramatickej reštaurácie. To všekto pod společným názvom Stredisko rekreácie Huty.

Výstavbou strediska by malo vzniknúť 50 nových pracovných miest a postupne až tristo. So začiatkom výstavby sa v prípade získania všetkých povolení počíta na jeseň 2016. Práce za viac ako 50 miliónov eur bez DPH by mali byť hotové do konca roka 2019.

Foto: Enpora s.r.o.

Huty lyžiarske stredisko
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM