Tomáš Batiz Hokej

Hokejisti Liptovského Mikuláša pokračujú v sérii prehier. Nad ich sily bol opäť maďarský tím.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci prehrali štvrtý zápas v rade: Proti Budapešti im nestačil ani hetrik Urama

Domáci sa dostali do vedenia po 79 sekundách hry, keď skóre otvoril presnou strelou Dudás. O tri minúty mal veľkú šancu na vyrovnanie hosťujúci Tamási, no neuspel. Podarilo sa to až v 15. minúte Uramovi. Liptáci mohli ísť v 18. minúte do vedenia, Róbert Huna však svoj samostatný únik nepremenil.

V 27. minúte strelil dva góly domáci Klempa a poslal Budapešť do vedenia. V 34. minúte zaznamenal kontaktný presný zásah hosťujúci Varga, na 4:2 upravil v 36. minúte Bodó. Gólová prestrelka pokračovala a o 19 sekúnd neskôr skorigoval Uram. Pred druhým klaksónom sa presadil ešte v 37. minúte domáci Macaulay a upravil na 5:3.

Hneď v úvodnej minúte tretej časti skompletizoval svoj hetrik Uram a o necelé dve minúty vyrovnal na 5:5 Richard Huna. V 51. minúte viedli opäť domáci, keď skóroval Bodó. Oba tímy si do konca duelu vytvorili ešte po jednej veľkej šanci, no Bodó ani Kriška ďalší gól nepridali.

MAC Budapešť – MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:5 (1:1, 4:2, 1:2)

• Gól: 2. Dudás (Dansereau, Negrin), 27. Klempa (Negrin, Dudás), 27. Klempa (Dudás), 36. Bodó (Langkow, Burt), 36. Macaulay (Klempa, Brown), 51. Bodó (Dudás, Orban) – 15. Uram (Varga), 34. Varga (Bača), 36. Uram (Bača), 41. Uram (Kriška), 43. Richard Huna (Róbert Huna).
  • MAC Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Odnoga, Vokla – Bodó, Langkow, Orbán – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, Nagy, Majoross – Szigeti, Pápa, Szabad
  • MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn – Števuliak, Kurali, Fereta, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Bača, Nemec – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – Varga, Tamáši, Uram – Sukeľ, Piatka, Nechaj – Čenka, Uhrík, Lištiak