Slávka Kellová Rôzne

Kraj chce opraviť cesty z Trnovca a Jalovca: Zaplatí viac ako 800 000

Žilinský samosprávny kraj pripravuje projekty, pomocou ktorých chce už v tomto roku pokračovať v modernizácii svojej cestnej siete. Ak absolvujú úspešný schvaľovací proces, do obnovy ciest II. a III. triedy by mohlo aj v Liptove poputovať až 2,8 milióna eur.

Ilustračný obrázok k článku Kraj chce opraviť cesty z Trnovca a Jalovca: Zaplatí viac ako 800 000
Foto: Slávka Kellová

„Týmito projektmi s výdatnou finančnou podporou Regionálneho operačného programu nadviažeme na rozsiahlu modernizáciu viacerých úsekov našich cestných komunikácií z predchádzajúcich rokov. Mohlo by k nim pribudnúť 23 kilometrov zrekonštruovaných vozoviek,“ skonštatoval predseda ŽSK Juraj Blanár.

Najnáročnejšou investíciou s nákladom viac ako jedného milióna eur bude oprava 8,5-kilometrového úseku medzi obcami Beňadovo a Oravská Lesná v Námestovskom okrese. Medzi Párnicou a Zázrivou v Dolnokubínskom okrese pribudnú okolo opravenej vozovky v dĺžke 1,6 km aj osvedčené koridory pre migráciu obojživelníkov.

Modernizácia ciest z Jalovca a Liptovského Trnovca smerom do Liptovského Mikuláša bude stáť 825 000 eur. Ďalších 685 000 eur pôjde na obnovu ciest v okresoch Čadca – z Dlhej nad Kysucou na Bytču a Kysucké Nové Mesto – medzi Rudinkou a Rudinou.

Podstatnou bude podľa riaditeľa Odboru dopravy a regionálneho rozvoja ŽSK Ivana Mokrého výmena povrchu vozoviek na spomínaných vybraných cestných úsekoch.„Zvýšiť bezpečnosť dopravy a znížiť nehodovosť by však malo pomôcť aj nainštalovanie rôznych nových bezpečnostných prvkov, napríklad reflexných na značkách, zvodidlách, či smerových stĺpikoch,“ dodal.

Foto: ilustračné, Google

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM