Slávka Kellová Rôzne

Mimoriadne kontroly v supermarketoch. Takto pochybili obchody v našom regióne

Regionálne úrady verejného zdravotníctva vykonali na celom Slovensku kontroly v pobočkách obchodov, super- či hyperkamarketov. Najhoršie dopadli prevádzky v nitrianskom kraji. V liptovskomikulášskych obchodoch hygienici závažné zistenia nenašli.

Ilustračný obrázok k článku Mimoriadne kontroly v supermarketoch. Takto pochybili obchody v našom regióne
Foto: Slávka Kellová

Zo všetkých slovenských predajní našli hygienici v takmer 100 z nich menej či viac závažné pochybenia. Najhoršie dopadli nitriansky a trnavský kraj, kde boli najväčšie problémy na úsekoch práce s nebalenými epidemiologicky rizikovými potravinami.

Liptovskí hygienici zaevidovali zistenia v troch liptovskomiku­lášskych prevádzkach. Coop Jednota v obchodom dome na Ul. 1. mája, Billa na Podbrezinách a predajňa Lidl mali však zhodne iba nedostatky pri predkladaní dokladov svojich pracovníkov. Závažné hygienické prešľapy ako pri poslednej kontrole v júni minulého roka sa tak už neopakovali.

Ružomberok dopadol o niečo horšie

Aj v Ružomberku majú zápis v zozname zistení 3 prevádzky. V dvoch prípadoch sa opakovali nedostatky pri predkladaní dokladov zamestnancov. Najhoršie je na tom prevádzka Coop Jednoty na Podhore. Tu hygienici vytkli nájdenie rôznych druhov mäsových výrobkov po dátume spotreby a ich skladovanie, držanie výrobkov s minimálnou dobou trvanlivosti spolu s ostatnými výrobkami v chladničke v prípravni na polici pre zamestnancov a prevádzka nesplnila ani nariadenie z júna 2012, kedy dostali príkaz, aby okno v prípravni na mäso a mäsové výrobky vybavili ochranou sieťkou proti vnikaniu hmyzu.

Súvisiaci článok: Pozor na to kde nakupujete: Na Podbrezinách našli špinu

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM