Tomáš Batiz Hokej

Kaufland Cup v Poprade: V reprezentačnom drese opäť aj Jakub Sukeľ

Slovenskí reprezentanti budú na turnaji obhajovať vlaňajšie prvenstvo, keďže však ide o súčasť prípravy na MS, pôjde trénerom aj o celkový dojem z výkonov.

Ilustračný obrázok k článku Kaufland Cup v Poprade: V reprezentačnom drese opäť aj Jakub Sukeľ
5
Galéria
Zdroj: TASR

Asistent trénera Vladimír Országh sa do hokejového diania vráti takmer po roku. „Za ten čas som si oddýchol, ale zároveň som sa aj hokejovo vzdelával a videl som hokej vo svete. Hokej mi chýbal, preto som rád, že som späť,“ netajil. V realizačnom tíme hlavného kormidelníka Craiga Ramsayho už v minulosti pôsobil, rovnako prakticky pozná aj všetkých hráčov nominovaných na Kaufland Cup.

Trénerský štáb má pred trojdňovým podujatím svoje očakávania: „Stále je to príprava. Sme však doma a o to viac chceme uspieť v každom zápase. Máme veľa mladých hráčov, ktorých musíme zapracovať do systému reprezentácie,“ poznamenal Országh.

Hlavný tréner bude od hráčov vyžadovať rovnaké prvky ako na predošlých akciách. „Hrať rýchlo, tvrdo a snažiť sa vyhrať každý zápas. Situáciu nám mierne skomplikovali vynútené zmeny v nominácii, ale vďaka tomu môžeme vidieť nových adeptov pre reprezentáciu, ktorí majú šancu ukázať sa,“ uviedol Ramsay.

Súčasťou reprezentačného výberu je aj Jakub Sukeľ z Liptovského Mikuláša.

Na úvodnom zraze chýbali obrancovia Marek Ďaloga a Mislav Rosandič, ktorí sa pripoja neskôr rovnako ako generálny manažér Miroslav Šatan. Z pôvodnej nominácie vypadla šestica hráčov – obranca Michal Čajkovský a útočníci Martin Bakoš, Marek Hrivík, Libor Hudáček, Ján Sýkora a Michael Vandas. Ich miesta zaujali Dominik Graňák, Andrej Kollár, Jakub Sukeľ, Branislav Rapáč, Tomáš Zigo a Peter Zuzin.

Slováci odohrajú na Kaufland Cupe 2020 dva zápasy. Vo štvrtok o 18.00 h nastúpia proti Bielorusku a v sobotu o 14.00 proti olympijskému výberu Ruska.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM