Správy Samospráva

Jasle sú jednou z priorít na tento rok: Mesto Liptovský Mikuláš plánuje rekonštrukciu

Sociálny odbor každoročne získava finančné prostriedky z rôznych menších grantových výziev. Inak tomu nemá byť ani v najbližších mesiacoch.

Ilustračný obrázok k článku Jasle sú jednou z priorít na tento rok: Mesto Liptovský Mikuláš plánuje rekonštrukciu
Zdroj: TASR/František Iván

Rekonštrukcia budov detských jaslí v Liptovskom Mikuláši patrí medzi hlavné tohtoročné plány sociálneho odboru radnice. Ako priblížil Ján Sokolský z kancelárie vedenia mesta, radi by sa uchádzali o dotáciu prostredníctvom projektov.

Sociálny odbor každoročne získava finančné prostriedky z rôznych menších grantových výziev. Plánuje sa do nich zapojiť aj tento rok. Mnohé z nich smerujú do komunitného centra na výchovno-vzdelávacie a osvetové aktivity a tiež na zlepšenie životnej úrovne ľudí bez prístrešia, ktorí využívajú tamojšiu nocľaháreň.

„Pokračujeme v aktivitách terénnej opatrovateľskej služby, terénnej sociálnej práce a v komunitných službách pre marginalizovanú rómsku komunitu,“ vymenovala vedúca sociálneho odboru Erika Sabaková projekty, na ktoré mesto získalo financie z externých zdrojov.

Obyvateľom Hlbokého a klientom nocľahárne má uľahčiť život aj rozšírená práčovňa v priestoroch starého komunitného centra, zamestnanci odboru plánujú zabezpečiť nové práčky počas aktuálneho roka. Služby práčovne využívajú v Hlbokom za symbolický poplatok.

Foto: ilustračné

Zostaňte v obraze! Ďalšie aktuálne správy zo Slovenska

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM