Slávka Kellová Futbal

Hodnotenie mládeže v sezóne 2010/2011

Koniec súťažného ročníka 2010/2011 vo futbale je tu. Prinášame vám zhodnotenie uplynulej sezóny manažérom mládeže klubu MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Mikulášske mládežnícke družstvá odohrali majstrovské zápasy, prípravné zápasy a turnajové zápasy. Niektoré s úspechom, niektoré so sklamaním, niektoré s vierou, že najbližší zápas bude lepší ako ten predchádzajúci. Uplynulá sezóna jasne ukázala, že nejde naraz šibnutím čarovného prútika zo dňa na deň prebudovať jednotlivé družstvá tak, aby boli okamžite konkurencie schopné družstvám s dlhodobými futbalovými tradíciami a tam kde sa veľmi dobre pracuje s mládežou, ako sú Žilina, Banská Bystrica či Ružomberok.

„Teší nás, že družstvá napredovali výkonnostne dopredu a neraz potrápili aj tie najkvalitnejšie družstvá jednotlivých súťaží. Už to určite nie je tak, ako v nedávnej minulosti, že otázkou pred samotným zápasom so silnými súpermi bola len výška skóre,“ hovorí manažér mládeže Jaroslav Grantner. „Mal som možnosť vidieť veľa zápasov a vo viacerých zápasoch sa naše družstvá mládeže určite priblížili k výkonom tých najsilnejších družstiev. Vysvedčením nášho spoločného celoročného snaženia je výsledné postavenie jednotlivých družstiev v tabuľkách súťaží na konci sezónny. Môžem smelo skonštatovať, že som potešený z výsledkov dosiahnutých v mládežníckych kategóriách. Určite nie preto, aby u mňa vznikol pocit falošného uspokojenia, ale na základe umiestnenia našich družstiev po jesennej časti, ako aj na základe konečného umiestnenia,“ konštatuje Grantner.

Viac o jednotlivých družstvách na www.mfktatran.sk foto: mfk

futbal_mladez_2
4
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM