Slávka Kellová Krimi

Brutálna vražda na Podbrezinách: Vinníkov budú súdiť koncom mesiaca

Začiatkom júla minulého roka došlo na sídlisku Podbreziny v Liptovskom Mikuláši k brutálnej vražde. Iba 19-ročná Jarmila B. a jej o rok starší spoločník Jakub T. mali tĺčikom na mäso a nožom zaútočiť na 31-ročného Miroslava. Súdiť ich budú koncom januára.

K otrasnému činu došlo v noci z 8. na 9. júla 2012. Dvojica mala na muža zaútočiť po údajnom konflikte medzi Jarmilou a Miroslavom, ktorá na muža vytiahla kuchynský nôž, pričom sama utrpela rezné poranenia. Jakub mal muža napadnúť na chodbe bytu a tam ho usmrtiť siedmymi údermi tĺčikom na mäso.

Súdiť ich budú v Žiline

Prípadom sa v týchto dňoch zaoberá prokurátor Okresného súdu v Žiline. "Jarmila B. a Jakub T. sú obvinení z obzvlášť závažného zločinu vraždy v spolupáchateľstve podľa § 20 Trestného zákona,“ približuje hovorkyňa Krajského súdu v Žiline Anna Dudová Záborská.

Dvojica ešte v júli minulého roka podala na Krajský súd sťažnosť na rozhodnutie o vzatí do väzby, ktorý vydal Okresný súd. 9. januára 2013 opätovne rozhodoval o trvaní väzby a tak obvinení čakajú na pojednávanie za mrežami. Termín hlavného pojednávania je vytýčený na 24. a 25. januára.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM