Krimi

Bratislavčania úradovali cez víkend v známej mikulášskej diskotéke: Dnes ich postavili pred súd!

Známa mikulášska diskotéka v centre mesta zažila v noci v piatka na sobotu krušné chvíle. Dvojica Bratislavčanov tam podľa polície napadla 40-ročného vyhadzovača. Dnes ich postavili pred sudcu Okresného súdu v Liptovskom Mikuláši.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavčania úradovali cez víkend v známej mikulášskej diskotéke: Dnes ich postavili pred súd!
Zdroj: Dnes24.sk

K udalosti podľa polície došlo pred jednou hodinou v noci, Bratislavčania najskôr vyhadzovačovi do tváre nastriekali slzotvorný sprej a následne ho jedenkrát rukoväťou noža udreli do hlavy. „Po udalosti obaja obvinení muži ušli na motorovom vozidle Volkswagen Passat a unikali z centra mesta. Polícia po prijatí oznámenia okamžite rozbehla pátranie po vozidle, do ktorého nasadila všetky dostupné policajné hliadky. Policajti vozidlo prenasledovali a zastavili ho o pol druhej hodine ráno v Ružomberku,“ uviedol krajský policajný hovorca Radko Moravčík. Vyšetrovateľ z Okresného riaditeľstva PZ v Liptovskom Mikuláši obvinil 31-ročného Dávida a 38-ročného Dušana z Bratislavy zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu v súbehu s prečinom výtržníctva v spolupáchateľstve.

Ako uviedol policajný hovorca, Dávidovi, ktorý sedel za volantom, dychovou skúškou namerali 2,10 promile. „Z uvedeného dôvodu čelí muž aj obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ dodal R. Moravčík. Vyhadzovač utrpel zranenia s doposiaľ presne nezistenou dobou liečenia.

Postavili ich pred sudcu

Vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval na oboch obvinených mužov podnet na návrh na ich vzatie do väzby. Návrhom sa v pondelok 22. decembra zaoberal sudca Okresného súdu v Liptovskom Mikuláši. Proti jeho rozhodnutiu však muži podali sťažnosť a tak o ich stíhaní na slobode alebo vo väzbe rozhodne Krajský súd v Žiline. Obvineným mužom hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM