Pavol Tomčík Hokej

Boli sme v šatni MHK32: Ciele do sezóny sú vysoké!

V stredu 31. júla sa po niekoľkých mesiacoch opäť otvorili dvere na šatni hokejového tímu MHK 32 Liptovský Mikuláš. Presne o 17:00 sa v týchto priestoroch zišli okrem hráčov i novinári a vedenie prvoligistu z Liptova.

Ilustračný obrázok k článku Boli sme v šatni MHK32: Ciele do sezóny sú vysoké!
Foto: Michal Paška

Na úvod prišli príhovory. Privítanie prítomných vzišlo z úst predsedu predstavenstva a aktuálne už i asistenta hlavného trénera Jerguša Baču. Hráči sa dozvedeli, čo ich v najbližších dňoch čaká a neminie. Niekoľko slov smerom ku kádru adresoval i nový lodivod „Ešky“ Milan Hovorka a predseda dozornej rady Milan Trnovský. Ten na margo predsezónnych cieľov povedal: „V tejto sezóne chceme ísť určite ďalej, ako v ostatných dvoch rokoch. Štvrťfinále sa nám máli.“

Hráči v najbližších dňoch absolvujú individuálne pohovory s technicko-marketingovým manažérom klubu Romanom Nitrianskym a už v pondelok 5. augusta po prvýkrát vykorčuľujú na ľad.

Milan Hovorka: „Hráči si musia vážiť, že hrajú za tento klub.“

S akými pocitmi prichádzate na Liptov?
Už ako tréner v iných kluboch som tu vždy prichádzal s dobrými pocitmi. Mám tu veľa dobrých kamarátov, a tak som sa sem tešil. Aj preto som tu.

Ako prišlo k vašej dohode s klubom?
Jerguš Bača mi zavolal s tým, že by rád videl moju osobu v tomto klube. Mňa to oslovilo, preto sme sa niekoľkokrát stretli. Zaujímali ma predstavy klubu a ambície do budúcnosti. Na základe týchto poznatkov som si uvedomil, že sa tu oplatí ísť. Liptovský Mikuláš má extraligovú tradíciu a je to kus histórie slovenského hokeja. Vyrástli tu veľkí hráči, som rád, že som bol oslovený.

Pred aký cieľ vás vedenie postavilo? Hovorí sa o smelších ambíciách, ako v ostatných dvoch sezónach.
Keď sa angažuje nový tréner, tak sa od neho vždy očakávajú lepšie výsledky, ako od jeho predchodcu. Určite nebudú všetky zápasy lepšie, ako minulý rok, ale budeme sa snažiť, aby bola spokojnosť väčšia, ako v minulej sezóne.

Aké máte poznatky o kádri? Poznáte niektorých chlapcov?
Niektorých som trénoval, iných zase poznám. Väčšinou sú to však mladí chlapci, ktorí za tie tri roky, čo je Mikuláš v prvej lige dorástli z mládežníckych kategórií, takže tých musím spoznať. S tými staršími som sa však stretával v extralige, verím teda, že nájdeme spoločnú reč. Samozrejme, tí hráči, ktorí majú byť ťahúňmi, na nich budú kladené vyššie nároky. Tomuto mladému mužstvu musia byť prospešní po každej stránke. Chcem, aby svoje skúsenosti odovzdali svojim nasledovníkom.

Každý tréner má svoju predstavu o vhodnom doplnení kádra. Premýšľate o nejakých menách i vy?
S vedením sme všetko prebrali a dohodli sme sa na nejakej stratégii budovania mužstva. Verím, že tá stratégia bude dobrá a samozrejme počas celého priebehu ročníka budeme hľadať vhodné doplnenie kádra s tým, aby mužstvo bolo po všetkých stránkach odolné a aby malo všetky atribúty moderného hokeja v rámci našich možností. Chceme tu hlavne hráčov, ktorí za mikulášsky hokej dajú srdce.

Na čo budete klásť dôraz v najbližších týždňoch počas ktorých vás čaká množstvo prípravných duelov?
Chcem spoznať hráčov po všetkých stránkach. Zaujíma ma, ako sa budú chovať na tréningoch, ako budú reagovať na rôzne situácie. S kolegom Bačom budeme chcieť spraviť formácie tak, aby sa hráči vzájomne dopĺňali a aby každá kvalita hráča bola vyťažená na maximum. Ak sa nám to podarí, bude tu vytvorená veľká konkurencia. Mladí hráči majú ambície pretože vedia, že na Slovensku moc stabilizovaných tímov nie je a Mikuláš patrí medzi tie, čo stabilizované sú. Hráči si to musia vážiť a uvedomiť si, že sa do budúcna môžu mať lepšie, ako teraz.

Už zajtra vám prinesieme rozhovor s predsedom predstavenstva MHK 32 Liptovský Mikuláš Jergušom Bačom, ako i kompletný zoznam prípravných stretnutí mužstva pred začiatkom nového ročníka prvej hokejovej ligy.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM