Romana Buganová Rôzne

Aké zmrzliny idú v Mikuláši na dračku? Možno budete prekvapení

Zmrzlina je snáď najrozšírenie ľadové osvieženie. Každý čo môže, si určite aspoň jeden kopček v horúčavách dopraje. Prebiehajúce leto je slnečné i teplé, nás zaujímalo, ktorá zmzrlina sa v Mikuláši zatiaľ najviac predávala.

Ilustračný obrázok k článku Aké zmrzliny idú v Mikuláši na dračku? Možno budete prekvapení
Foto: Romana Buganová / Zdroj: Dnes24.sk

Existuje už toľko príchutí zmrzlín, že by sme ich asi nezrátali ani na desiatich rukách. Možno by sa preto niekto mohol nazdávať, že klasika už sa nenosí a obľúbená príchuť medzi Mikulášanmi je špeciálna energy, kávové cremino, či snickers. Opak je však pravdou…

Navšítili sme tri známe zmrzlinárne v Liptovskom Mikuláši, kde potvrdili, že najpredávanejšie zmrzky sú s klasickými príchuťami. „Povedala by som, že u nás najviac letí vanilka. Za ňou sú veľmi obľúbené aj ovocné sorbety. Predávame aj menej tradičné príchute, ale určite sa predá viac tých klasických druhov,“ vymenovala zmrzlinárka Lucia z Café a zmrzlina Verona.

Jej slová potvrdil aj Chorvát Hasipi Idriz, ktorý sa vo svojej zmrzlinárni Istria snaží predávať len tie najznámejšie príchute. „Podľa mňa je tu, v Mikuláši najslávnejšia čokoládová, či citrónová zmrzlina. Viem, že v tejto dobe sú už ponúkané rôzne iné príchute, ja sa ale snažím predávať len osvedčené druhy,“ vysvetlil.

Napokon sme sa o teórii klasických príchutí boli presvedčiť aj do zmrzlinárne Veronika, kde sa túto myšlienku ani nepokúsili vyvrátiť. „Ani nemusím premýšľať. Najlepšie sa nám predávajú všetky ovocné príchute, sú osviežujúce a do horúčavy úplne ideálne,“ potvrdila predavačka Klaudia.

Či už ste milovníkom klasiky, alebo moderných príchutí, v Mikuláši si určite prídete na svoje. Prajeme dobrú chuť :)

Najobľúbenejšie zmrzliny predávané v Liptovskom Mikuláši
9
Galéria
Foto: Romana Buganová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM