Slávka Kellová Krimi

Aj krádež má krátke nohy: Česi prišli do Mikuláša na zárobky

Policajti v Liptovskom Mikuláši zadržali dvoch mužov a dve ženy z Českej republiky, ktorí mali v sobotu 17. novembra v predajniach v Liptovskom Mikuláši a v Martine ukradnúť tovar zhruba za 5600 eur.

Ilustračný obrázok k článku Aj krádež má krátke nohy: Česi prišli do Mikuláša na zárobky
Foto: Slávka Kellová

Dvaja muži vo veku 24 a 38 rokov a dve ženy vo veku 21 a 19 rokov podľa nej pricestovali v sobotu podvečer na osobnom aute Volvo pred obchodný dom v Liptovskom Mikuláši. „Mladší muž vošiel s čiernou cestovnou taškou do predajne športových potrieb. Vložil do tašky tri dámske značkové lyžiarske bundy v hodnote 2633 eur a z predajne bez zaplatenia odišiel. Nastúpil do auta, v ktorom muža čakali ostatní a previezli ho k ďalšiemu obchodnému domu. Tu opäť s čiernou cestovnou taškou vošiel do predajne športového oblečenia. Do tašky vložil dve značkové dámske zimné bundy, päť dámskych značkových tričiek a jedny značkové detské tenisky, všetko v hodnote 1931,75 eur. Z predajne bez zaplatenia odišiel,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Doplnila, že v rovnakom obchodnom dome vošla do predajne s oblečením 21-ročná žena s čiernou cestovnou taškou. „Do nej vložila 10 dámskych rifľových nohavíc a hnedý šál v hodnote 412,45 eur. Napokon s čiernou cestovnou taškou vošla do ďalšej predajne s oblečením aj 19-ročná žena. Do tašky si postupne vložila 14 dámskych svetrov, jeden pár dámskych pletených rukavíc, všetko v hodnote 223,72 eur. Po zadržaní štvorice policajti zistili, že v sobotu mali kradnúť aj v obchodnom dome v Martine. Dvojica mužov mala vojsť do predajne športového oblečenia s dvoma čiernymi cestovnými taškami. Do tašiek mali vložiť štyri značkové zimné bundy v hodnote 399,96 eur,“ povedala Balogová.

Zadržaní občania Českej republiky sú obvinení z prečinu krádeže. „Poverený príslušník PZ spracoval na dvoch mužov a 21-ročnú ženu na návrh na vzatie do väzby. Obvinená 19-ročná žena je stíhaná na slobode. Polícia nevylučuje, že obvinená skupina mohla páchať trestnú činnosť aj na iných miestach. Obvineným v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody šesť mesiacov až tri roky,“ uzatvorila krajská policajná hovorkyňa.

ilustračné foto: tasr

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM