Jozef Legéň Kultúra

Ojedinelé koncerty na Slovensku: Iva Bittová sa predstaví pred Žilinčanmi

Česká speváčka, huslistka a herečka Iva Bittová vystúpi v septembri na Slovensku. Odohrá jediné tri koncerty na Slovensku a jeden z nich bude v Žiline v Novej synagóge. Fanúšikovia sa môžu tešiť na skladby z albumu Mater.

Ilustračný obrázok k článku Ojedinelé koncerty na Slovensku: Iva Bittová sa predstaví pred Žilinčanmi
Zdroj: Webnoviny.sk

Speváčka predstaví fanúšikom a fanúšičkám skladby z albumu Mater (2006), na ktorom spolupracovala s hudobným skladateľom Vladimírom Godárom.

„Myslím si, že Vladimír Godár sa do tohto diela ponoril naozaj hlboko a do istej miery sa mu podarilo nájsť jadro môjho vnútorného hudobného sveta. Téma ženy ako matky je nám obom veľmi blízka a evokuje etapu ľudského života, ktorá je pre každého veľmi dôležitá. Celý projekt je vlastne o zúročení toho, čo sme v živote vytvorili a vychovali,'' vyjadrila sa Bittová.

Usporiadateľ koncertu Palo Maruščák z agentúry Dr. Horák dodal, že dielo Mater je jedným z najvýznamnejších diel súčasnej slovenskej vážnej hudby. „Je plné emócie, napätia, nádherných melódií a vynikajúcich profesionálnych výkonov. Okrem sólistky Ivy Bittovej sa na ňom podieľali aj súbor pre starú hudbu Solamente naturali s umeleckým vedúcim Milošom Valentom či český dirigent Marek Štryncl,'' doplnil.

Iba tri koncerty

Jednotlivé koncerty sa budú začínať vždy o 19:00 a to konkrétne 19. septembra v Evanjelickom kostole v Banskej Bystrici, 20. septembra vo Veľkom evanjelickom kostole v Bratislave a 21. septembra v Novej synagóge v Žiline.

Kto je Iva Bittová

Päťdesiatpäťročná Iva Bittová vyštudovala hudobno-dramatický odbor v Brne. Bola členkou divadla Husa na provázku. Má na konte niekoľko albumov ako napríklad Čikori (2001), Jako host (2002) či Zvon (2012). Účinkovala tiež v snímkach ako napríklad Balada pro banditu (1978), Mikola a Mikolko (1988), Želary (2003) či Tajnosti (2007).

Iva Bittová vystúpi vystúpi v Žiline
1
Galéria
Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie