Správy

Novinky v žilinskej MHD: Študentom uznajú ISIC karty a to nie je všetko!

Dobré správy pre študentov cestujúcich žilinskou MHD. Od prvého augusta nastávajú v mestskej hromadnej doprave zmeny. Študentom po novom uznajú v celom rozsahu študentské ISIC karty. Radosť môžu maž aj rodičia, ktorí majú malé deti. Od augusta dospelý sprievodca dieťaťa v kočíku pocestuje zadarmo.

Ilustračný obrázok k článku Novinky v žilinskej MHD: Študentom uznajú ISIC karty a to nie je všetko!
Zdroj: TASR

Dopravný podnik mesta Žilina (DPMŽ) začne od 1. augusta uznávať v mestskej hromadnej doprave (MHD) v celom rozsahu študentské ISIC karty a dospelý sprievodca dieťaťa v kočíku bude cestovať bezplatne. Na pondelňajšom zasadnutí o tom rozhodli poslanci Mestského zastupiteľstva v Žiline.

Medzinárodné študentské ISIC karty uzná DPMŽ podľa jeho riaditeľa Jána Barienčíka ako bezkontaktné čipové karty aj ako doklad o zľave či o návšteve školy. „Do tejto bezkontaktnej čipovej karty mu môže dopravný podnik dobiť príslušné cesty. To znamená, že si nemusí vybavovať ďalšie karty a potvrdenia. Je to uľahčenie pre študentov. Takisto budeme uznávať ISIC karty vo vizuálnej podobe. To znamená, ak ju nebude chcieť použiť ako elektronickú kartu, budeme uznávať túto kartu ako doklad o zľave, o návšteve školy prostredníctvom príslušnej identifikačnej známky, takzvaného hologramu,“ povedal Barienčík.

Doplnil, že na základe podnetov občanov, skúseností z iných miest, iných dopravcov i vlastných skúseností sa rozhodli navrhnúť bezplatné cestovanie dospelej osoby, ktorá sprevádza dieťa v kočíku. „Cestujúci nebude platiť ani za prepravu kočíka, ani za seba samého. Ide aj o bezpečnosť prepravy dieťaťa. Keď je plný autobus alebo trolejbus, rodič sa prioritne musí starať o dieťa. O jeho bezpečnú prepravu, o jeho naloženie aj s kočíkom. A následne si má ešte označovať cestovný lístok. Tak sme to uľahčili týmto spôsobom,“ dodal riaditeľ DPMŽ.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM