Krimi Správy

Ničivé plamene v našom meste: Stanica Žilina- Záriečie je pripravená niesť následky, FOTO

Občianske združenie Truc sphérique, ktoré prevádzkuje Stanicu Žilina - Záriečie, kde došlo k ničivému požiaru, je pripravené niesť následky, ak sa preukáže jeho vina.

Ilustračný obrázok k článku Ničivé plamene v našom meste: Stanica Žilina- Záriečie je pripravená niesť následky, FOTO
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Občianske združenie Truc sphérique, ktoré prevádzkuje Stanicu Žilina – Záriečie, kde došlo v nedeľu nadránom k požiaru, je pripravené niesť následky, ak vyšetrovanie preukáže jeho vinu. Uviedlo to v nedeľu vo vyhlásení na stránke Stanice Žilina – Záriečie na sociálnej sieti.

O požiari sme vás informovali v článkoch:

Mimoriadna situácia v Žiline: Zoznam obmedzení, kyvadlovka, MHD zadarmo

Pre požiar je Rondel neprejazdný: V Žiline platí mimoriadna situácia, zasadal krízový štáb

Na mieste sa pracuje

,,Poškodený je Rondel, od rána je v Žiline vyhlásená mimoriadna situácia a kvôli neprejazdnému nadjazdu zasadá krízový štáb. Pripravte sa od pondelka (20.5.) na obmedzenia a zápchy, bude to trvať minimálne týždeň, kým sa zistí skutočné poškodenie. Dúfame, že to nebude také vážne, ako to vyzerá podľa prvých správ statikov. Veľmi nás to mrzí a v prípade, že vyšetrovanie ukáže naše zavinenie, budeme niesť následky," ozrejmilo občianske združenie na sociálnej sieti.

Od rána prichádzali do žilinského kultúrneho priestoru kolegovia z občianskeho združenia a ďalší ľudia a odstraňovali prvé následky. Veľa techniky zostalo nepoškodenej a dobrovoľníci ju prenášajú do S1 v podkroví.

,,Akcie, ktoré zmestíme do S1, urobíme tam. Budeme mať otvorené aj v bare. Predstavenia festivalu Bábková Žilina, ktoré boli plánované v S2, sa vďaka podpore mesta Žilina presúvajú do Mestského divadla. Zatiaľ je to predčasné, ale robíme na tom, aby náš príbeh pod Rondlom pokračoval," dodali dobrovoľníci.

Prípad má na stole polícia

Mimoriadnu situáciu vyhlásilo mesto Žilina v nedeľu o 9.00 h. Reagovalo tak na požiar, ktorý vznikol pred 1.30 h na železničnej zastávke Žilina – Záriečie a rozšíril sa na mostné teleso a piliere Rondla. Podľa nedeľných vyjadrení statikov došlo na Rondli k pomerne závažnému poškodeniu jednej jeho časti, či už oporných stĺpov alebo nosnej časti.

Škodu, ktorá vznikla následkom požiaru, predbežne vyčíslili na 213 000 eur. Polícia začala v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zločinu poškodzovania cudzej veci v súbehu so zločinom všeobecného ohrozenia. Motoristi a cestujúci sa budú musieť pre poškodenie dopravného uzla pripraviť na viacero dopravných obmedzení.

Divadelná sála S2 kultúrneho strediska Stanica Žilina - Záriečie pod Rondelom po
4
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie