Soňa Vanovčanová Správy Samospráva

Na zimnom štadióne pribudla nová in-line plocha: Bude aj pre verejnosť?

Zimný štadión má od tohto týždňa širší záber. Je v ňom možné zahrať si in-line hokej, hokejbal, florbal i futsal, no pribudnú aj basketbalové koše.

Ilustračný obrázok k článku Na zimnom štadióne pribudla nová in-line plocha: Bude aj pre verejnosť?
3
Galéria
Zdroj: Mesto Žilina

Na zimnom štadióne v Žiline bola oficiálne uvedená do užívania nová in-line plocha. Informovala o tom hovorkyňa Mesta Žilina Barbora Zigová.

S finančnou pomocou mesta Žilina sa podarilo na zimnom štadióne zakúpiť a položiť in-line plochu, ktorá vytvorí počas letných mesiacov priestor na trénovanie pre všetky kategórie v rámci MsHKM. „Sme veľmi radi, že sa nám podarilo za výdatnej pomoci mesta Žilina zabezpečiť túto plochu, ktorá výrazným spôsobom rozšíri možnosti využívania zimného štadiónu aj v letných mesiacoch. Každodenným využívaním in-line plochy sa skvalitní tréningový proces mládežníckych tímov v Žiline,“ povedal konateľ mládežníckeho klubu Daniel Rančák.

Investícia si podľa Zigovej vyžiadala 27 778 eur bez DPH, pričom mesto prispelo sumou 25 tisíc eur.

Hlavným zámerom mesta je podľa žilinského primátora Igora Chomu ponúknuť Žilinčanom ďalšiu možnosť na aktívny šport v neposlednom rade aj zlepšiť kvalitu života v našom meste. „Zimný štadión budeme môcť vďaka tejto ploche využívať aj v letnej verzii, a čo je dôležité, bude slúžiť širokej verejnosti. Našim záujmom je popularizovať šport medzi mladými, pretože táto oblasť je v súčasnosti zanedbávaná, a tento nový prvok v podobe in-line plochy k tomu určite prispeje,“ uviedol žilinský primátor.

Celodenná brigáda dala všetkým poriadne zabrať, ale výsledok je naozaj perfektný a tréningy mládežníkov naberú opäť nový, zaujímavejší rozmer. „Touto cestou chcem poďakovať aj všetkým trénerom mládežníckych družstiev, hráčom juniorského a dorasteneckého tímu, ktorí sa podieľali svojou pomocou na položení a sprevádzkovaní nového povrchu v hlavnej hale žilinského zimného štadióna,“ uviedol Daniel Rančák. Doplnil, že v priebehu týždňa ešte pribudnú dva prenosné basketbalové koše a dvadsať lôpt, aby bolo využitie plochy čo najpestrejšie. „To znamená, že okrem inline hokeja, hokejbalu, florbalu, či futsalu, sa bude dať plocha využívať aj na spestrenie prípravy formou basketbalu, ktorý nesie viacero hokejových prvkov, “ uzavrel Rančák.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM