Futbal Šport

MŠK Žilina - ViON Zlaté Moravce - Vráble: Vydreté víťazstvo Šošonov

Futbalisti MŠK Žilina vydreli domáce víťazstvo proti poslednému tímu tabuľky. Podľa trénera Kentoša bol vstup do zápasu dobrý, no hra viazla.

Ilustračný obrázok k článku MŠK Žilina - ViON Zlaté Moravce - Vráble: Vydreté víťazstvo Šošonov
Zdroj: Rastislav Búgel

MŠK Žilina vyhral nad ViON Zlaté Moravce – Vráble na domácom trávniku 2:1 v 21. kole FL.

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, hrali sme dominantne, strelili sme pekný gól. Bohužiaľ, práve ten nám uškodil, pretože nám začala viaznuť kombinácia, dostali sme sa do herného kŕča a súper nás najmä v strede poľa pokryl. V našej hre cítiť absenciu celej stredovej trojice Fazlagič – Škvarka – Káčer a aj preto v druhom polčase nebola konštruktívna a kreatívna. Pristúpil som k striedaniam, pridali sme útočníka, zmenili sme rozostavenie. Súhlasím s trénerom hostí, že zápasu by viac svedčala remíza. S výsledkom som spokojný, ale s herným prejavom a s výkonom nie. Máme na čom pracovať, ale verím tomu, že hráči, ktorí sú zranení, sa vrátia čím skôr. V nadstavbe by takýto výkon proti silnejším súperom nestačil.“

Karol Praženica, tréner Zlatých Moraviec: „Zo začiatku zápasu domáci dominovali, dostali sme gól, ale potom sme sa zlepšili, boli sme aktívnejší a vyrovnali sme. V druhom polčase sme sa snažili hrať tak, aby sme strhli zápas na svoju stranu, pretože v našej situácii nemôžeme čakať, že sa súper zdolá sám, bolo by to veľmi naivné. V závere sme mali nejaké šance na vyrovnanie a možno z hľadiska šancí, striel a aktivity by zápasu viac svedčila remíza, ale domáci boli v závere šťastnejší a vyhrali. Ostáva mi iba pogratulovať k víťazstvu, my sa budeme snažiť ďalej zbierať body akokoľvek sa bude dať. Uvidíme, na čo to nakoniec bude stačiť.“

Žilina nastúpila proti posledným Zlatým Moravciam namiesto vykartovaného kapitána Káčera s ďalším ligovým debutantom Kopasom a s jednoznačným cieľom zvíťaziť v poslednom domácom zápase základnej časti. Prvú šancu na gól však mali hostia po priamom kope Ďubeka v 2. min, ale strela kapitána hostí našla iba pripraveného Holeca. Naopak, z prvej vážnejšej šance sa tešili domáci, keď sa Sluka po rohu Kopasa dostal na hranici 16-tky k odrazenej lopte a umiestnenou strelou k pravej žrdi otvoril skóre. Hostia mohli odpovedať onedlho po rohu, ale Dočekal v 13. min hlavičkoval iba do stredu brány, kde bol dobre postavený Holec. Tempo hry bolo veľmi pomalé, šancí bolo málo a hoci mali Žilinčania územnú aj hernú prevahu, Chovanovu bránu ohrozovali iba sporadicky a strelami z diaľky. Po polhodine hry kopali domáci priamy kop z hranice 16-tky, Sluka však trafil iba do múru hostí. Pár minút pred odchodom do šatní šokoval domácich Švec, ktorý obohral naľavo Majdana, vylepšil si pozíciu a peknou strelou od pravej žrde vyrovnal.

Druhý polčas začali domáci aktívnejšie, ale okrem niekoľkých pokusov, ktoré Chovan nemal problém zlikvidovať, nič veľké vpredu nepredviedli. Hostia po faule Kopasa v 56. min. kopali z dobrej pozície priamy kop, Ďubek ho však poslal nad Holecovu bránu. Zlatomoravčania sa dopredu priveľmi nehrnuli, zamerali sa na pozornú obranu, ale Žilinčania nevedeli v útoku nič vymyslieť a nebezpeční neboli ani po rohoch. Mierne oživenie priniesol do hry ďalší žilinský debutant Bernát, ktorý vystriedal v strede zálohy MŠK Mysloviča, ku gólu však mali domáci stále ďaleko. Po 80-tich minútach sa však dostali na pár chvíľ pred Chovanovu bránu a vyťažili z toho druhý gól. Najskôr Mihalík po priťuknutí striedajúceho Balaja premrhal šancu, ale vybojoval aspoň roh. Po ňom sa dostal k lopte, poslal ju na hlavu Balaja a domáci sa v 82. min tešili. V 88. min sa lopta odrazila v 16-tke domácich k Dočekalovi, ktorý ju však prekvapený nenapálil do odkrytej brány, ale iba do jedného zo Žilinčanov. ViOn sa snažil o vyrovnanie, čím sa domácim otváral priestor na protiútoky, no nedokázali to využiť a aj preto sa zápas skončil výhrou Žiliny 2:1.

MŠK Žilina – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 2:1 (1:1)

• Góly: 7. Sluka, 82. Balaj – 43. Švec.
  • ŽK: Kopas – Richtárech, Ľupták.
  • Rozhodovali: Marhefka – Štrbo, Hrmo, 1663 divákov

Zostavy:

Žilina: Holec – Majdan, Kaša, Králik, Sluka – Kopas (76. Balaj) – Myslovič (62. Bernát), Diaz – Mihalík, Boženík, Tomič (86. Pečovský)

Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Asanovič, Kwin, Brašeň – Ľupták (72. Karlík) – Švec (83. Tkáč), Richtárech (88. Duga), Ďubek, Válovčan – Dočekal