Futbal

MŠK Žilina nedostala licenciu na Fortuna ligu: Prinášame stanovisko klubu

SFZ neudelil MŠK Žilina licencie pre klubové súťaže UEFA a Fortuna ligy. Čo na žlto-zelený klub?

Ilustračný obrázok k článku MŠK Žilina nedostala licenciu na Fortuna ligu: Prinášame stanovisko klubu
Zdroj: TASR

Prvostupňový orgán licenčného konania (POLK) na štvrtkovom zasadnutí v Bratislave neudelil licenciu futbalovým klubom MŠK Žilina a FC Nitra pre klubové súťaže UEFA a Fortuna ligy súťažného ročníka 2020/2021. Slovenský futbalový zväz (SFZ) o tom v piatok informoval v úradnej správe.

Ani béčko

„POLK neudelil licenciu pre klubové súťaže UEFA a Fortuna ligu súťažného ročníka 2020/2021 FC Nitra a MŠK Žilina v likvidácii, ktoré nesplnili minimálne požiadavky finančných licenčných kritérií. Uvedené kluby majú právo voči rozhodnutiu POLK podať odvolanie Odvolaciemu orgánu licenčného konania (OOLK) do 12. júna 2020 vrátane,“ uvádza sa v úradnej správe číslo 46.

Vzhľadom na neudelenie licencie pre klubové súťaže UEFA a FL 2020/2021 klubu MŠK Žilina v likvidácii, POLK neudelil licenciu pre štart v II. lige mužov 2020/2021 ani B-družstvu mužov MŠK Žilina.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Vyjadrenie Žiliny

Vedenie žilinského klubu reagovalo na rozhodnutie POLK krátkym stanoviskom, v ktorom uvádza, že verdikt nie je právoplatný a urobí všetko preto, aby klub licenciu získal. „Od Prvostupňového orgánu licenčného konania (POLK) sme prijali rozhodnutie o neudelení licencie pre súťažný ročník 2020/2021. Uvedené rozhodnutie nie je právoplatné, v súčasnej dobe analyzujeme odôvodnenie tohto rozhodnutia. Momentálne nám plynie zákonná lehota, ktorá končí 12. júna 2020. Počas nej budeme analyzovať všetky možnosti.

Urobíme všetko preto, aby futbalový klub MŠK Žilina dostal licenciu aj pre ďalší súťažný ročník. A to neplatí iba pre náš prvý tím, ale aj „Béčko“, ktoré pôsobí v druhej lige,“ píše sa v stanovisku klubu.

Takto to vyzeralo na začiatku prípravy po korone.

OBRAZOM: Tréning MŠK Žilina
7
Galéria
Zdroj: TASR

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie