Soňa Vanovčanová Hokej Šport

MsHK Žilina angažovala Horčičku, Kučného či Ručkaya, pribudnúť môže aj Balej

Vedenie MsHK Žilina finalizuje zloženie kádra A-mužstva. Do tímu pribudli šiesti hokejisti, pričom vedenie je blízko k dohode s ďalším útočníkom.

Ilustračný obrázok k článku MsHK Žilina angažovala Horčičku, Kučného či Ručkaya, pribudnúť môže aj Balej
Zdroj: TASR

Vedenie tipsportligového klubu MsHK DOXXbet Žilina finalizuje zloženie kádra A-mužstva. Do tímu trénera Pavla Paukovčeka pribudli piati českí hokejisti i útočník Jakub Ručkay, pričom vedenie je blízko k dohode aj so skúseným útočníkom Jozefom Balejom. Potvrdil to športový riaditeľ klubu Milan Čanky.

Žilinský klub má za sebou turbulentné obdobie, po ktorom došlo k stabilizácii a budovaniu kádra A-mužstva. Jeho súčasťou sa už dávnejšie stali skúsení hráči Richard Jenčík, Lukáš Hvila či Rudolf Huna, Žilinčania nedávno oznámili aj príchody českých hráčov Tomáša Pastora a Michala Bártu. „Okrem dávnejšie zverejnených mien môžem potvrdiť ďalšie posily v našom kádri. Sú nimi brankár Luboš Horčička, obrancovia Jiří Kučný a René Piegl a útočníci Petr Beránek, David Hrazdíra a Jakub Ručkay. Sme blízko dohody aj s Jozefom Balejom, ktorý už trénuje s tímom. Priestor v tíme dostanú aj žilinskí odchovanci Michal Coma, Martin Turian, Ivan Hryzák, Denis Valášek či Simeon Pjaták,“ uviedol Čanky.

Pre 39-ročného brankára Luboša Horčičku pôjde o prvý angažmán mimo Českej republiky. V sezóne 2013/2014 bol súčasťou extraligového Zlína, s ktorým triumfoval v českej extralige. V najvyššej súťaži pôsobil aj v Kladne, Třinci či Litvínove. Sezónu 2017/2018 strávil v druholigovom Vsetíne.

Obranca René Piegl a útočník Petr Beránek majú za sebou neúspešnú letnú skúšku v Znojme, ktoré pôsobí v EBEL. Obaja boli v uplynulých sezónach kmeňovými hráčmi Hradca Králové, v extralige sa však nepresadili. Piegl odohral sezónu 2017/2018 vo farbách prvoligového Frýdku-Místku, predtým nastupoval za Litoměřice. Beránek hrával v minulej sezóne za druholigové kluby Havířova a Vsetína, v minulosti hosťoval aj v Slavii Praha. Českú republiku reprezentoval na MS hráčov do 18 i 20 rokov.

Skúsený 34-ročný obranca Jiří Kučný sa do najvyššej slovenskej súťaže vráti po siedmich rokoch. V minulosti pôsobil vo farbách Žiliny a neskôr Zvolena. Za sebou má 444 zápasov v českej extralige, v sezóne 2017/2018 hájil farby prvoligových Českých Budějovíc.

Skúsenosti zo slovenskej súťaže už má aj 23-ročný útočník David Hrazdíra, ktorý v rokoch 2012–2014 pôsobil v Trenčíne a Nitre. V uplynulých sezónach bol hráč Zlína, nastupoval však v druholigových kluboch v rámci hosťovania.

Jakub Ručkay sa zapojil do predsezónnej prípravy v klube HC Nové Zámky, napokon však nebude pôsobiť po boku brata Henricha. Rovnako ako s vyššie menovanými, aj s 34-ročným slovenským útočníkom sa klub dohodol na ročnom kontrakte.

V žilinskom drese bude pravdepodobne pôsobiť aj 36-ročný útočník Jozef Balej. Odchovanec trenčianskeho hokeja hral v sezóne 2017/2018 vo farbách Medveščaku Záhreb v EBEL, za sebou má aj angažmány vo Švajčiarsku, Česku, Piešťanoch či Slovane Bratislava. Jeho vizitku zdobí najmä 18 zápasov v NHL.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie