Šport

Plavcom z mesta pod Dubňom sa na zimných majstrovstvách v plávaní mladších žiakov darilo, predviedli sa vo forme. Zlepšili si osobné rekordy a odvážajú si 5 zlatých, 4 strieborné a 3 bronzové medaily. Najúspešnejším členom výpravy sa stal Matúš Laluha, ktorý sa stal majstrom SR v troch disciplínach.

Ilustračný obrázok k článku Mladí plavci spod Dubňa so ziskom 12 medailí: 11-ročný Laluha na zimných majstrovstvách zažiaril

Zimné majstrovstvá v plávaní mladších žiakov sa uskutočnili v dňoch 6. – 8. decembra v Trnave. Spomedzi 37 zúčastnených klubov skončil Klub plaveckých športov Nereus Žilina na 6. mieste so ziskom 5 zlatých, 4 strieborných a 3 bronzových medailí. Pätnásť najlepších žilinských mladých plavcov sa predviedlo vo výbornej forme, keď takmer každý štart premenili na osobné rekordy.

11-ročný Laluha majstrom Slovenska hneď trikrát

Najúspešnejším členom výpravy bol 11-ročný Matúš Laluha, ktorý sa stal Majstrom Slovenska v troch disciplínach – 100m a 200m motýlik a 100m polohové preteky. K titulom ešte pridal 2 druhé miesta na 50m voľný spôsob, 400m pol. preteky a 1 tretie miesto na 100m znak.

Zuzka Loncková obhájila titul z leta na 100m prsia a v dvojnásobnej trati skončila tretia. Poslednou medailistkou bola Veronika Ftáčiková, ktorá získala bronz na 400m pol. preteky. Veľmi dobre si viedli v individuálnych disciplínach aj ostatní plavci, z ktorých do 8. miesta sa umiestňovali Juraj Topoľský, Andrej Synák, Alexander Hrabovský, Denis Vallo, Zuzana Michaličková, Matej Mihalda a najväčší smoliar majstrovstiev Peter Sukeník, ktorý prišiel o majstrovský titul diskvalifikáciou za pohyb na štarte v najkratšej disciplíne 50m voľný spôsob.

Dievčatá zaplávali nová klubový rekord

V štafetách vo veľkom štýle zvíťazilo chlapčenské kvarteto v zložení Andrej Synák, Alexander Hrabovský, Denis Vallo, Peter Sukeník v disciplíne 4×50m voľný spôsob. V podobnom zložení (namiesto A. Synaka plával M. Laluha) získali chlapci striebro v štafete 4×50m pol. preteky, pričom v obidvoch vytvorili nové klubové rekordy. Aj dievčatá (Natália Michalovičová, Zuzana Loncková, Veronika Ftáčiková, Zuzana Michaličková) prispeli do zbierky strieborných medailí v tej istej štafete a taktiež v novom klubovom rekorde.