Igor Petrík Správy

Mesto sa zapája do medzinárodnej kampane: Pozrite, aký spôsob si vybralo

Mesto Žilina vypnutím osvetlenia na známych stavbách podporí celosvetovú ekologickú akciu. Cieľom je upozorniť na enviromentálne problémy.

Ilustračný obrázok k článku Mesto sa zapája do medzinárodnej kampane: Pozrite, aký spôsob si vybralo
Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Žilina sa aj tento rok zapojí do medzinárodného projektu Hodina Zeme 2015 v sobotu 28. marca tým, že od 20.30 do 21.30 hod. bude vypnuté osvetlenie Katedrály Najsvätejšej Trojice (Farský kostol) a balustrády.

„Projekt Hodina Zeme je celosvetová ekologická akcia zameraná na upozornenie na globálne otepľovanie, klimatické zmeny a svetelné znečistenie. Symbolom celej kampane je vypínanie osvetlenia, či už verejného, osvetlenia budov, pamiatok alebo iných objektov,“ vysvetlil hovorca mesta Pavol Čorba.

„Týmto symbolickým gestom by aj naše mesto chcelo deklarovať svoje environmentálne a ekologické cítenie. Neustále vyvíjame snahu, aby naša činnosť, nech sa týka ktorejkoľvek oblasti, mala minimálne negatívne dôsledky na životné prostredie. Zároveň sa v rámci svojich kompetencií snažíme využívať všetky prostriedky na zveľaďovanie prostredia, v ktorom žijeme,“ povedal žilinský primátor Igor Choma.

Foto: mesto Žilina

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie