Máj, lásky čas: Hlasujte za najromantickejšie zákutie Žiliny!

V našom meste sa nachádza hneď niekoľko romantických zákutí. Vyberte to naj...

Soňa Vanovčanová
Ilustračný obrázok k článku Máj, lásky čas: Hlasujte za najromantickejšie zákutie Žiliny!
Zdroj: Žilina gallery

Jar prebúdza prírodu a dáva novú tvár aj uliciam miest. Aj v panelákmi posiatej Žiline máme zákutia, ktorým májové dni vdýchli celkom novú atmosféru. Vyberáme päť z nich. Ktoré je najmilšie vám? Hlasujte.

Budatínsky park

Ten vo výbere nesmie chýbať. A právom. Je miestom nielen súkromných návštev, ale aj mnohých verejných kultúrnych či športových podujatí v roku.

Anglický park dýcha pravou hradnou atmosférou a láka na svoje chodníčky tisícky návštevníkov ročne. Jeho romantické zákutia, aleje či košaté stromy lákajú na prechádzky ľudí z celej Žiliny. Exoticky pôsobiace platany, javory či buky poskytnú v horúčavách príjemný chládok pri oddychu či pikniku. Je celoročným miestom športovania a stretávania sa, kde si môžete vychutnať romantické, či pokochať sa výhľadmi na brehy Váhu a Kysuce.

Park Ľudovíta Štúra

Park sa nachádza v mestskej časti Bôrik a patrí medzi najkrajšie žilinské oddychové zóny. Tvoria ho rozsiahle stromové aleje lemované lavičkami a po rozsiahlej rekonštrukcii aj príjemné priestory pre romantické pikniky a celoročné možnosti športovania pre všetky vekové kategórie. Priestor okrem športovísk ponúka aj tichšie zákutia pre romantické prechádzky.

Sad SNP

Momentálne najväčší park v centre mesta vznikol ako promenádový park 19. storočia. Okrem posedenia pod košatými gaštanmi v ňom nájdeme oddych aj pod lipami a javormi. Je nielen miestom prechádzok a oddychu, ale vďaka hudobnému altánku, aj priestorom pre koncerty a rôzne podujatia. Na jeho konci je umiestnená romantická fontána Žilinské panny od majstra Vladimíra Kompánka. Počas teplých jarných dní sa v prietore parku stretáva najmä mládež.

Sad na Studničkách

Park v Sade na Studničkách je využívaný obyvateľmi a návštevníkmi mesta na krátkodobú rekreáciu a oddych. V centre Žiliny ponúka kvetinovú lúku, množstvo zelene, sieť chodníkov a tiež detské ihrisko. Nielen preto je táto „zelená oáza“ pod Mestským úradom vhodná na posedenie a oddych v tieni stromov. Nachádza sa v blízkosti autobusového nástupiska a je tak príjemným miestom na romantické randenie.

Hlboká cesta

Hlboká cesta tvorí hlavný peší ťah medzi sídliskom Vlčince a centrom mesta. Časť ulice patrí mestskej časti Vlčince a druhá časť mestskej časti Staré mesto. V minulosti bola časť patriaca ku sídlisku Vlčince najmä vychádzkovým a oddychovým miestom, v zime zas priestorom pre detské sánkovanie. Aj dnes si však Hlboká cesta zachovala svoj prechádzkový ráz a romantické prechádzky pod košatým stromoradím sú stále aktuálne.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Ktoré miesto má pre vás najväčšie čaro?

Zdroj: Dnes24.sk