Krimi

Leteckí záchranári pomáhali chlapcovi, ktorého v lese zavalil strom

Leteckí záchranári zo Žiliny leteli v utorok 20. októbra na pomoc 17-ročnému chlapcovi, ktorého v lesnom teréne v katastri Zákopčia (okres Čadca) zavalil strom.

Ilustračný obrázok k článku Leteckí záchranári pomáhali chlapcovi, ktorého v lese zavalil strom
Zdroj: TASR

Leteckí záchranári zo Žiliny leteli v utorok na pomoc 17-ročnému chlapcovi, ktorého v lesnom teréne v katastri Zákopčia (okres Čadca) zavalil strom. Informovala o tom hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) ATE Zuzana Hopjaková.

Doplnila, že posádke sa podarilo pomocou dymového signálu lokalizovať miesto nešťastia priamo z paluby. „Následne vysadili lekára do terénu z opretia vrtuľníka. Chlapec bol pri vedomí, utrpel však vážne poranenie dolnej končatiny a chrbtice. Po poskytnutí neodkladného zdravotného ošetrenia ho za asistencie hasičov a posádky rýchlej zdravotnej pomoci previezli k vrtuľníku, ktorý čakal na najbližšom vhodnom mieste,“ uviedla Hopjaková.

„Záchranári chlapca preložili na palubu a s vážnym poranením stehna a chrbtice ho v stabilizovanom stave rýchlo a šetrne previezli vrtuľníkom na urgentný príjem Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline,“ dodala hovorkyňa leteckých záchranárov.

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie