Iné športy

Len pre tých, čo sa vedia smiať po krk v blate: Žilina zažije krosový beh

Trúfli by ste si na krosový beh, teda prekážkový beh, ktorého súčasťou sú rôzne prírodné a dočasné umelé prekážky? Už onedlho budú mať takúto možnosť aj Žilinčania.

Ilustračný obrázok k článku Len pre tých, čo sa vedia smiať po krk v blate: Žilina zažije krosový beh
Zdroj: Dnes24.sk

Žilinské blatíčko je názov amatérskeho prekážkového behu, ktorý je určený pre širokú verejnosť. Uskutoční sa v Lesoparku Chrasť, v sobotu 24. októbra a časť štartovného bude použitá práve na obnovu lesoparku.

„Trať, ktorá má 5 a pol kilometra, bude obsahovať najmenej 15 prekážok. Ich charakter nebudeme prezrádzať, aby pre bežcov ostali príjemným prekvapením. Určite využijeme našu záľubu vo výškach a lanách, ale aj prírodné prekážky akými sú potoky lesoparku, či bývalé tankové zákopy," povedal Vladimír Randa z občianskeho združenia Preles, ktoré podujatie organizuje.

„Prekážkové behy sa tešia medzi ľuďmi veľkej obľube a nás mrzelo, že kvôli nim musia Žilinčania cestovať ďaleko po Slovensku. Najmä keď tu máme ideálne miesto na konanie takýchto pretekov a to Lesopark Chrasť,“ priblížil Randa: "Jedno je však isté. Jedná sa o pretek, pri ktorom na pretekároch nezostane suchá nitka. Je to beh pre ženy aj mužov, ktorí sa vedia smiať aj po krk v blate,“ doplnil.

Pozrite si aj mapu s označením parkovacích plôch a štartu preteku.

Foto: OZ Preles

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM