Zuzana Gadušová Tlačové správy

Lektor Tomáš Hajzler ohúril svojou prednáškou: Dobre rady aj tipy ako dosiahnuť pracovnú kariéru

Neuveriteľný spisovateľ, cestovateľ, motivátor aj lektor, ktorého myšlienky si pamätáte aj po pol roku. To čo robí, žije aj v praxi. Pomáha ľuďom motivovať sa v pracovnom úspechu, vysvetľuje ako pracovať, ale aj chápať samotný pojem práca.

Ilustračný obrázok k článku Lektor Tomáš Hajzler ohúril svojou prednáškou: Dobre rady aj tipy ako dosiahnuť pracovnú kariéru
Foto: Zuzana Gadušová / Zdroj: Dnes24.sk

Tomáš Hajzler sa už roky venuje skúmaniu pracovného sveta. Pochádza z rodiny, kde má jediný vysokú školu. Po nej prišla prvá práca a cestovanie. Prešiel už veľa miest na svete a vo svojom živote hľadá prirodzenejšiu cestu k tomu, ako pracovať. O tejto téme píše knihy aj blogy, prednáša a organizuje odborné stretnutia. Je zakladateľom firmy Peoplecomm Praha, vzdelávacej spoločnosti, ktorá šíri princípy Slobody v práci – vytvára kurzy pre jednotlivcov aj viacpočetné tímy s cieľom ukázať podstatu pracovnej slobody a pomoc, ako ju zaviesť do života. Píše o tom zaujímavé články a na svojich prednáškach rozoberá skutočne zaujímavé myšlienky dôležité pre dnešnú dobu.

V Žiline sa konala prednáška na tému Peniaze alebo život. Mala tri hlavné časti. Prvou bolo rozoberanie myšlienky prečo pracovať. V druhej časti porovnával Tomáš Hajzler ako sa zmenil život od roku 1994 a že pokiaľ si máme prácu udržať, tak ju musíme začať brať inak. V tretej časti prednášky zazneli inšpirácie ako si prácu vytvoriť. Prednášal skoro tri hodiny a je veľmi ťažké zapísať všetky jeho myšlienky. Pri jeho prednášaní si veľmi veľa krát poviete vau, to je naozaj tak. Niektoré veci z jeho prednášky si uvedomíte, až keď ich v práci naozaj zažijete.

Úžasný lektor pôsobí na prvý pohľad veľmi uvoľnene. Pri prednáške dokonca dovolí, aby ste mu skákali do reči, pretože rád rozpráva, ale rád si aj vypočuje ľudí. Práve preto sa na jeho kurzoch a prednáškach človek cíti bezpečne, uvoľnene a otvorí sa novým pohľadom, inšpiráciám, ale aj nápadom vo svete práce. „Stále skúmam a doslova sa prehrabávam prácou už niekoľko rokov na tomto svete,“ povedal Tomáš Hajzler. Človek pri jeho počúvaní vidí že má veľa vecí preštudovaných. To čo hovorí skúsený inšpirátor, to aj žije v praxi.

Úžasné myšlienky ktoré na prednáške vyslovil Tomáš Hajzler sú: „Pokiaľ si chce človek udržať rozumný štandard a venovať sa profesionálne niečomu zmysluplnému, čo mu bude robiť radosť aj úžitok, musí prestať prácu hľadať a začať ju vytvárať. Dlhodobo uspeje len človek, ktorý postaví svoju prácu nad všetky prednosti ktoré má, v čom je skutočne dobrý. Téma ktorá ma veľmi páli je slobodnejšie a zodpovednejšie podnikanie. Ľudia si často pletú prácu zo zamestnaním. Nie je to to isté. Práce je predsa všade okolo nás. Či už je to umývanie okna, zdvihnutie stoličky, alebo prechádzka do obchodu. Všetko je práca,“ povedal Tomáš Hajzler.

Tomáš Hajzler chodí okolo ľudí s otvorenými očami. „Život v dnešnej dobe je veľmi rýchly, a čím ďalej, tým viac sa zrýchľuje. O pár rokov už tu práca nebude taká ako teraz. Nejako som si začal všímať že ľudia už nemajú radi svoju prácu. Chodia do nej z nechuťou. Aj ľudská myseľ už funguje nejako zvláštne v dnešnej dobe. Keď je niečo časté, je to normálne,“ povedal Tomáš Hajzler.

Situáciu u nás porovnáva s pracovnou situáciou v USA a vidí kam smerujeme. „Z mojich ciest po svete som si všimol že v USA už technika vymieňa ľudskú prácu. Tento systém už smeruje aj ku nám do stredu Európy. Naša podnikateľská práca je tu ťažšia ako v USA. Zamestnávatelia znižujú počet miest a vymieňajú ľudí za stroje. Tých čím ďalej, tým viac pribúda. Ľudia by si mali uvedomiť že práca môže predĺžiť, ale aj skrátiť život a aj to že zamestnanie nie je to isté, čo práca,“ vysvetlil Tomáš Hajzler.

Ľuďom čo tvrdo pracujú odkazuje, aby mali trpezlivosť. „Dôležité je myslenie človeka. Vždy si povedať že je to možné. Musí to ten človek naozaj chcieť. Musí byť dobrý, ale to aj trvá. Nie je to za chvíľu. Aj s tým musia ľudia rátať pri svojom pracovnom stúpaní,“ dodal Tomáš Hajzler.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM