Kto bodoval v Rajeckom maratóne? Poznáme výsledky, stovky FOTIEK

Rajec a jeho okolie sa naplnilo tisíckami návštevníkov, ktorí si prišli vychutnať Rajecký maratón. Ako to tento rok na podujatí vyzeralo?

Ilustračný obrázok k článku Kto bodoval v Rajeckom maratóne? Poznáme výsledky, stovky FOTIEK
839

Najväčšia športová udalosť Rajca sa konala v sobotu 11. augusta už po 35. krát. Tento ročník bol výnimočný v tom, že sa doň prihlásilo historicky najviac pretekárov. V rámci bezpečnosti bola opäť uzavretá cesta Rajec – Čičmany pre všetky motorové vozidlá.

Okrem maratónu a polmaratónu sa súťažilo aj v ďalších atraktívnych disciplínach ako inline polmaratón a hobby behy ulicami mesta. Navyše ďalšou novinkou bola polmaratónska štafeta, v ktorej 2 až 4-členné tímy si zabehli krásnu trasu polmaratónu Rajec – Rajecká Lesná, čím si aj oni užili pocit bežať v Rajci.

V tomto roku sa na štart Rajeckého maratónu postavilo spolu až 921 pretekárov z viacerých krajín. Z toho v cieli skončilo 916 bežcov.

Súťažilo aj 300 detí. Všetci účastníci si vychutnali neopakovateľnú atmosféru tohto podujatia spojenú s jarmokom a bohatým sprievodným programom. Ako to na 35. ročníku Rajeckého maratónu vyzeralo, to si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Exkluzívna galéria: Rajecký maratón 2018