Iné športy Šport

Krásny úspech pre žilinský Karate Klub: Hrnková priniesla cenné kovy

Karate Klub Žilina sa zúčastnil na pretekoch v maďarskej Budapešti. Hrnková získala dôležité body do nominácie na októbrové juniorské MS do Chile.

Ilustračný obrázok k článku Krásny úspech pre žilinský Karate Klub: Hrnková priniesla cenné kovy
Zdroj: Karate klub Žilina

V dňoch 14.-15.9.2019 sa konal turnaj Budapest open 2019, ktorý bol pre kategóriu kadetov, juniorov, U21 zaradený ako nominačný na Majstrovstvá sveta kadetov, juniorov, U21 2019 v Chile a zároveň na Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov a U21 2020 v Ma­ďarsku.

„Na turnaji sa zúčastnilo 1600 pretekarov (1875 štartov) zo 190 klubov z 36 krajín. V tvrdej konkurencii sa predstavila aj naša dvanásťčlenná vypráva, ktorá získala cenné dve medaily,“ informoval tréner Karate Klubu Žilina Ján Novosad.

O oba úspechy sa postarala Sarah Hrnková, ktorá získala striebro v kategórii kumite ženy U21 –61 kg a neskôr aj bronz v rovnakej váhovke medzi seniorkami.

„Získala tak veľmi dôležité body do nominácie na októbrové juniorské MS do Chile. Jej mladší nasledovníci na medaile už nedosiahli, hoci v mnohých prípadoch podali veľmi dobre výkony a prehrali len tesne,“ doplnil Ján Novosad.

Veľmi dobré výkony podali aj Aneta Pechotová, ktorá v prvom kole porazila domácu Maďarku ešte pred časovým limitom a v druhom podľahla Chorvátke len na vlajky po remíze 0:0. Výkonom tak výrazne prekročila svoj doterajší tieň.

Smoliarmi boli Alexander Broďani, Miroslava Pevalová a Sára Dudjaková, ktorí mali svoje zápasy pod kontrolou, no drobné zaváhania ich stali postup do ďalších kôl.

„Lepšie si počínal Tomáš Králik, ktorý sa po voľnom žrebe v prvom kole a následných víťazstvách nad súpermi z Ukrajiny a Rumunska prebojoval až do štvrťfinále, kde bol aj vďaka neuznanému kopu zo strany rozhodcov (trojbodová technika pozn. redakcie) nad jeho sily ďalší Ukrajinec,“ uzavrel Novosad.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM