Kotlebovci zverejnili meno kandidáta na žilinského župana: Je ním Peter Sagan, FOTO

O post predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) za ĽSNS sa bude uchádzať 33-ročný rodák z Trstenej Peter Sagan. ĽSNS postaví v ŽSK 48-člennú kandidátku na poslancov Zastupiteľstva ŽSK.

Ilustračný obrázok k článku Kotlebovci zverejnili meno kandidáta na žilinského župana: Je ním Peter Sagan, FOTO
Zdroj: TASR

Prioritami kandidáta je zastaviť zadlžovanie Žilinského samosprávneho kraja a rekonštrukcie a opravy ciest. „Tieto ciele sú splniteľné. Podporovať chcem aj stredné odborné školy, aby ich študenti nekončili na úrade práce, ale vedeli si nájsť zamestnanie,“ doplnil Sagan.

Peter Sagan je ženatý, má stredné odborné vzdelanie s maturitou a je členom ĽSNS. Momentálne robí asistenta poslanca NR SR. „Skúsenosti so samosprávou mám, dlhodobo sa angažujem v regionálnej politike, kandidoval som aj vo voľbách do samospráv,“ uzavrel Sagan.

Záujem uchádzať sa o post predsedu ŽSK zatiaľ potvrdili súčasný predseda Juraj Blanár (Smer-SD), poslanec Mestského zastupiteľstva v Žiline Peter Cibulka (nezávislý), poslankyňa Národnej rady (NR) SR Erika Jurinová (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), exposlanec NR SR za stranu Smer-SD Anton Martvoň, starosta obce Mútne Marián Murín a bývalý minister školstva a podpredseda vlády SR Ján Mikolaj (SNS).

Záujem kandidovať na predsedu ŽSK mal aj zakladateľ hnutia Vzdor Kysuce Marián Magát, ten však bol odsúdený za úmyselný trestný čin.

Zdroj: TASR