Košice suverénne rozdrvili Žilinu: Zápas okorenila bitka!

Vicemajster z Košíc rozprášili Žilinu na svojom ľade 5:0. "Vlci" sa trápia a sú naďalej na poslednom mieste tabuľky a nový impulz zatiaľ nedodal tímu ani príchod trénera Kalábera. V zápase zaujala divákov aj pästná výmena medzi domácim Hrnkom a hosťujúcim Bajaníkom.

Ilustračný obrázok k článku Košice suverénne rozdrvili Žilinu: Zápas okorenila bitka!
Zdroj: Webnoviny.sk

HC Košice – MsHK DOXXbet Žilina 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Góly: 5., 57. Spilar, 14. Štrbák, 32., 50. Jenčík. Vylúčení: 3:5, navyše: Hrnka (Košice) a Bajaník (Žilina) 10 minút za zhodenie rukavíc, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, striedanie: 38. Matis zapojil sa do hry – 39. Jarab, 47. Čavrk zapojili sa do hry, rozhodovali: J. Konc – Bednár, M. Korba, 3349 divákov

„Oceliari“ začali v domácom prostredí aktívne a už v 5. minúte otvoril skóre duelu Spilar – 1:0. Ten istý hráč o tri minúty neskôr strelou spomedzi kruhov preveril pozornosť žilinského gólmana, ktorý včas spojil betóny. V 10. minúte mohol zrovnať Kalla, ale puk z jeho hokejky skončil na pravej žŕdke Hylákovej bránky. Na opačnej strane to v 13. minúte skúšal zblízka Sojčík, ale gól padol o minútu neskôr po strele Štrbáka, ktorý v presilovej hre prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 2:0. Aktívny Spilar nebezpečne pálil i v 16. minúte, stav sa však nezmenil. Dve minúty pred koncom úvodnej tretiny ešte mohol znížiť Klouda, no košický brankár sa vyznamenal.

Hostia od začiatku druhej dvadsaťminútovky zvýšili pohyb, súpera napádali už v strednej tretine a pokúšali sa o rýchle protiútoky. V 25. minúte sa Kalla pretlačil pred Hyláka, skórovať však nedokázal. O dve minúty neskôr si Spilar vymenil puk s Bartošom, Mikoláš podržal svoj tím. Vzápätí sa Bartoš po peknej sťahovačke uvoľnil i Bartoš, žilinský gólman znova úspešne zasiahol. V polovici stretnutia sa dostal do úniku domáci Sojčík, ani na dva razy nedokázal dostať puk za Mikolášov chrbát. Podarilo sa to až Jenčíkovi v 32. minúte, keď doklepol vyrazený puk po strele Kloučeka – 3:0. Hostia sa snažili dosiahnuť kontaktný gól, tri minúty pred koncom druhého dejstva však Bajaník v dobrej šanci nepochodil.

Tretia tretina veľa vzruchu pred bránkami nepriniesla, v úvode zaujala divákov iba pästná výmena medzi domácim Hrnkom a hosťujúcim Bajaníkom. V 50. minúte po prihrávke Bartoša skóroval Jenčík, ktorý iba jemne poslal puk na žilinskú bránku, no do protipohybu brankára – 4:0. Päť minút pred koncom sa ocitol pred košickou bránkou osamotený Varga, ale netrafil puk poslal iba na zadný mantinel. Bodku za stretnutím dal v 57. minúte Spilar, ktorý v početnej výhode vymietol pravý horný roh hosťujúcej bránky – 5:0.

Hlasy trénerov

Pavol Zůbek, asistent trénera HC Košice: „Od začiatku až do konca sme mali zápas pod kontrolou. Hrali sme nápadito, čo nás môže tešiť a mužstvo za stavu 2:0 alebo 3:0 dodržiavalo všetky taktické pokyny. Súperovi sme nedovolili prečíslenia a kvalitným výkonom brankára sme už druhý zápas v rade neinkasovali. Chlapci si za dnešný duel zaslúžia pochvalu.“

Martin Groma, asistent trénera MsHK Žilina: „Výsledok 0:5 je pre nás krutý. Za predvedený výkon by sme si zaslúžili prijateľnejší výsledok. Najmä v druhej tretine sme si dokázali vypracovať dostatok šancí, no bez streleckého efektu a to rozhodlo. Súperovi gratulujem, podal veľmi dobrý výkon.“