Jozef Legéň Iné športy

Kobylky si napravili chuť: Žilinčania nasúkali súperom vyše tucet gólov

1. liga mužov vo florbale pokračovala 3. a 4. kolom. Rezerva kobyliek hostila na domácej palubovke Žltý sneh Košice a FBC Trnava.

Ilustračný obrázok k článku Kobylky si napravili chuť:  Žilinčania nasúkali súperom vyše tucet gólov

3. kolo FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina B – Žltý sneh Košice

7:2 (0:0, 3:1, 4:1) Góly Grasshoppers B: 23:47 Hrin M. (Štefanko) 1:1, 24:17 Miške (Hruška) 2:1, 38:25 Miške (Lelák) 3:1, 41:13 Štefanko (Masarovič) 4:1, 46:09 Miške (Lelák) 5:1, 53:01 Francl (Hrin M.) 6:2, 54:02 Lelák 7:2.

Vylúčenia: 0:1
Rozhodovali: Pánči, Pánis
Počet divákov: 21

Po nepresvedčivých výkonoch z 1. a 2. kola si chcela rezerva napraviť chuť na domácej palubovke. V zápase proti Košičanom videli diváci v prvej tretine vyrovnaný duel. V úvode druhej tretiny sa dostali hostia do vedenia, ale kobylky tromi gólmi otočili priebeh stretnutia. V poslednej tretine domáci kontrolovali hru a pridali niekoľko gólov do siete hostí. Po záverečnom hvizde sa mohli tešiť z víťazstva 7:2. Hetrikom sa v zápase zaskvel dorastenec Miške. Zostava Grasshoppers B: Sak, Solárik – Francl, Kozaňák, Scheer, Masarovič, Kuka, Dorčík, Tkáčik – Dorčík, Lietava, Hrin M., Štefanko, Hruška, Miške, Chládek, Imrišík, Šimurka, Sudek, Lelák. Tréner: Hrnčiar.

4. kolo FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina B – FBC Trnava

7:3 (2:0, 1:1, 4:2) Góly Grasshoppers B: 10:46 Grlický (Jurčík) 1:0, 14:07 Grlický (Vavrica) 2:0, 25:33 Ďurnek (Jurčík) 3:0, 48:03 Dorčík 4:1, 48:52 Jurčík (Grlický) 5:1, 52:57 Koščo (Jurčík) 6:1, 57:30 Vavrica 7:3.

Vylúčenia: 2:1
Počet divákov: 35

Kobylky diktovali od úvodu tempo hry a udržiavali si dvojgólový náskok. V druhej tretine sa hra vyrovnala, ale v tretej časti uradovali opäť domáci. Tromi gólmi sa dostali do vedenia 6:1, ale potom poľavili, čo využila Trnava a znížila na 6:3. Na konečných 7:3 upravoval samostatne Vavrica. V zápase sa gólom a tromi asistenciami blysol junior Jurčík. Po víkende sa mohla tešiť rezerva z plného bodového zisku 4 bodov. Rezerva kobyliek sa nachádza po 4.kole na 4. mieste tabuľky 1. ligy mužov.

Zostava Grasshoppers B: Sak, Solárik – Koščo, Petrovič, Scheer, Masarovič, Kuka, Dorčík, Tkáčik – Dorčík, Lietava, Hrin M., Štefanko, Grlický, Vavrica, Chládek, Ďurnek, Šimurka, Jurčík, Chrastina. Tréner: Hrnčiar.

Kapitán kobyliek Hrin M.: „V domácom prostredí sme si plným ziskom napravili chuť po prvom dvojkole. V sezóne 2013/2014 bude dostávať v 1. lige priestor množstvo dorastencov a juniorov. Po boku skúsených starších hráčov budú zberať skúsenosti, ktoré by mali využiť v extralige juniorov.“