Stanislav Černák Hokej

Hokejový tréner Peter Mikula sa vracia do našej extraligy: Veliť bude striedačke žilinských vlkov

Úspešný hokejový tréner Peter Mikula dlho bez zamestnávateľa neostal. Po odchode z poľského Osvienčimu sa vracia na Slovensko.

Ilustračný obrázok k článku Hokejový tréner Peter Mikula sa vracia do našej extraligy: Veliť bude striedačke žilinských vlkov
Zdroj: Webnoviny.sk

Zvolenský rodák Peter Mikula povedie extraligový klub MsHK DOXXbet Žilina. Na poste nahradil Josefa Zavadila, ktorý v utorok požiadal vedenie klubu o uvoľnenie z funkcie z osobných dôvodov.

„Novým trénerom je Peter Mikula. Podpísali sme zmluvu do konca prebiehajúcej sezóny s možnou opciou na ďalšiu,“ uviedol športový riaditeľ klubu Imre Valášek a pokračoval, „Rokovania prebehli rýchlo vzhľadom na akútnu situáciu, ktorú sme museli riešiť. Nečakali sme, že pán Zavadil zruší svoj kontrakt a tak sme sa museli pozerať po novom trénerovi. Zahralo nám do karát, že Mikula pred pár dňami skončil v Osvienčime a tak sme ho kontaktovali. Myslíme si, že je to kvalitný kouč a s jeho pomocou sa nám podarí dosiahnuť naše ciele. Tie sú samozrejme postup do play off.“

Mikula sa vrátil do najvyššej slovenskej ligy po pôsobení v Unia Osvienčim. Do poľského tímu prišiel po sezóne 2012/13, v ktorej priviedol k extraligovému titulu HKM Zvolen a získal aj Zlatý puk pre najlepšieho trénera ročníka. Zvolen mu však vtedy nepredĺžil kontrakt.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM