Webnoviny - Hokej

Hokejisti Martina zdolali Žilinu futbalovým výsledkom

Výsledky 15. kola hokejovej Tipsport extraligy.

(WEBNOVINY)

MHC Mountfield Martin – MsHK DOXXbet Žilina 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) Gól: 7. Zeliska Vylúčení: 1:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – M. Novák, Brath, 900 divákov

Zostavy: Martin: Šimko – L. Kozák, Hriňa, M. Výborný, Zukal, Drgoň, Brcko – Kriška, Markovič, Važan – Škoda, Murček, Sobota – Šišovský, Zeliska, Vartovník – Macejka, Themár, Škumát Žilina: M. Laco – D. Devečka, D. Kudělka, Staňo, J. Dlouhý, T. Bokroš, Houdek, Niník, Linet – P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Hreus, T. Sýkora – V. Nemec, Troliga, Smotrila – Kubiš, Michajlov, Stupka

Susedské derby prinieslo pred hŕstkou divákov v prvej tretine priemerný hokej. Na ľade bolo na oboch stranách veľa nepresností, málo streľby, a tak sa obaja brankári ani nedostali do prevádzkovej teploty. Do vedenia išli v 7. min Martinčania. Zeliska iba nahadzoval puk pred bránku, a ten sa odrazil od Siváka za Lacov chrbát – 1:0. Aj v druhej tretine chýbal pred oboma brankármi vzruch.

Domáci boli síce aktívnejší, ale do patričného tempa sa nedostali ani počas presiloviek, navyše sa nedokázali presadiť ani v koncovke. V 28. min mal druhý gól „kosačiek“ na hokejke Sobota, po ňom i Murček ale ani jeden neprehodil puk ponad ležiaceho Laca. Žilinskí vlci boli v útoku bezzubí, Šimka v bránke poriadne neohrozili ani počas prostrednej časti hry.

V prestávke po druhej tretine stiahol tréner Jančuška hru na tri formácie a Žilinčania prevzali v tretej tretine iniciatívu na svoje hokejky. „Vlci“ dostali domácich pod tlak, ale tí hrozili protiútokmi. Záverečná 13-sekundová power-play Žilinčanom neprinieslo vyrovnanie, a preto Martin po piatich domácich prehrách zvíťazil.