Marek Pindeš Iné športy

Hokejbalisti vonku zaváhali iba raz

Hokejbalová extraliga mala počas víkendu na programe zápasy play-off.

Nitrianski Rytieri – Žirafa Žilina 2:4 (1:1, 1:1, 0:2.) Góly: 2. Thon, 26. Ecker – 7. Vojaský, 16. Slovák, 39. Kuna, 44. Slovák NITRIANSKI RYTIERI: Petrík, Haviar – Titka, Maxin, Javorčík, Hraško, Káčer, Martiška – Ladiver, Mráz, R. Kašša, Kučerka, Hrivnák, Cajchan, Balaška, Beniač, Chovan, Thron, Slovák, Mach, Ďurický, Ecker

Prvé stretnutia začali Rytieri vynikajúco, keď sa už v 2. minúte ujali vedenia zásluhou Throna. Žilinčanom sa však podarilo vyrovnať v 7. minúte gólom Vojanského. V druhej časti hry sa hostia Slovákovým gólom ujali vedenia 2:1. Nitrania následne zvýšili pohyb, čoho výsledkom bol ich vyrovnávajúci gól autorom ktorého bol Michal Ecker. Nitrania boli aktívnejší, no hostia neprišli pod Zobor iba brániť. V 39. minúte sa dostali žlto-zelení opäť do vedenia zásluhou Kunu. Rytieri to v závere skúšali aj v hre bez brankára, no gól sa im vsietiť nepodarilo. Naopak, štvrtým gólom a svojím druhým v zápase stanovil Žilinčan Slovák do prázdnej brány konečné skóre na 2:4.

Nitrianski Rytieri – Žirafa Žilina 7:3 (2:1, 2:0, 3:2).Stav série 1:1 Góly: 3. Slovák (Thron), 4. Ďurický (Ecker), 19. Thron (Slovák), 29. Ďurický (Mach, Mráz), 33. Hrivnák (Maxin), 42. Ecker (Balaška, Cajchan), 42. Thron (Martiška, Káčer) – 8. a 40. Dubovec, 37. Hartel. NITRIANSKI RYTIERI: Petrík, Haviar – Titka, Maxin, Javorčík, Hraško, Káčer, Martiška – Ladiver, Mráz, R. Kašša, Kučerka, Hrivnák, Cajchan, Balaška, Beniač, Chovan, Thron, Slovák, Mach, Ďurický, Ecker.

V nedeľnom stretnutí nastúpili Rytieri s odhodlaním vyrovnať stav série na 1:1. Hneď v úvode tento cieľ začal napĺňať Marek Slovák, ktorý otvoril skóre v 3. minúte. O minútu neskôr už viedla Nitra 2:0, keď sa presadil kapitán Rytierov Ján Ďurický. Hosťom sa do prvej prestávky podarilo znížiť na 2:1, no v druhej časti pridali dobre hrajúci Rytieri dva góly, ktorých autormi bol v 19. minúte Thron a v 29. minúte opäť Ďurický. Hneď po prestávke Nitra svoj náskok zvýšila, na 5:1 upravoval Hrivnák. Následne prišli dva góly Žiliny, no pokoj do nitrianskych radov priniesol gólmi Michal Ecker a následne Branislav Thron, ktorí zvyšovali na 6:3 resp. 7:3. Nitre sa tak podarilo vyrovnať stav série na 1:1.