Marek Pindeš Hokej

Hokej: Vlci prehrali u nováčika

Hokejisti MsHK Garmin Žilina cestovali na zápas 7. Slovnaft extraligy do Spišskej novej Vsi.

HK Spišská Nová Ves – MsHK Garmin Žilina 6:3 (0:3, 4:0, 2:0) Góly: 29. S. Pavličko (Smotrila, M. Školiak), 31. Hamrák (Prokop), 34. L. Jurík (Čintala), 36. L. Jurík (Heizer), 50. Smotrila (S. Pavličko, Leskovjanský), 60. L. Jurík (Macejka, Heizer) – 6. Kokavec (Turoň, Spilar), 13. R. Krajči (P. Barinka, Nádašdi), 17. Spilar (M. Horák, Pleva) Vylúčení: 5:14 na 2 min, navyše: Gurčík – Spilar, Bobček všetci na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – T. Orolin, Snášel, 3530 divákov

Spišská Nová Ves: **Polc – M. Školiak, Harabin, Gurčík, Čintala, Petruk, Horský – Lemešani, S. Pavličko, Smotrila – Macejka, L. Jurík, Saluga – Vartovník, Hamrák, Prokop – Leskovjanský, Heizer, Hübler **Žilina: Lipovský – Nádašdi, Bobček, Hriňa, Rúfus, M. Horák, Turoň, V. Urban, Krčula – P. Barinka, Palovčík, R. Krajči – Drevenák, Vala, Škoda – Kokavec, Pleva, Spilar – Koložváry, M. Hreus, Valášek.

Úvod stretnutia vyšiel lepšie hosťom zo Žiliny, ktorí sa ujali vedenia už v 6. minúte, keď počas presilovej hry skóroval Koložváry. Na 2:0 pre Vlkov zvyšoval v 13. minúte Krejčí, keď tečoval Barinkovu strelu od modrej čiary. Do konca prvej tretiny stihli dať hostia ešte jeden gól. Jeho autorom bol po chybe domácej defenzívy Gabriel Špilár. Do druhej tretiny ako keby nastúpil úplne iný tím Spišiakov. V 29. minúte znižoval na 1:3 Pavličko. O dve minúty neskôr znižoval na rozdiel jedného gólu Hamrák. V 34. minúte vyrovnal stav duelu na 3:3 bekhendovou strelou Jurík. Ten istý hráč počas presilovej hry skóroval aj v 36. minúte a vyhnal brankára Lipovského na striedačku. Žilinčania na obrat domácich nestačili reagovať a v 50. minúte inkasovali opäť. Tentoraz bol úspešným zakončovateľom Richard Smotrila. V poslednej minúte pri avizovanom vylúčení hostí dosiahol svoj hetrik v zápase Lukáš Jurík.