Aktualizované Futbal

Gólová prestrelka v považskom derby: Tešili sa hostia v domácom prostredí, FOTO

Paradoxnú situáciu prinieslo tretie kolo Fortuna ligy, keďže ako domáci bol vedený Trenčín, ale hralo sa v Žiline.

Ilustračný obrázok k článku Gólová prestrelka v považskom derby: Tešili sa hostia v domácom prostredí, FOTO
5
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotňajšom zápase 3. kola Fortuna ligy nad AS Trenčín 4:2.

Prvý polčas

Zápas dvoch tímov, ktoré hrajú domáce zápasy na jednom štadióne, otvorili prvé šance Žilinčana Jakuba Paura. Kým v prvej a druhej bol v ofsajde, v tej tretej – z priameho kopu – vypálil presne k žrdi Bergsenovej brány a otvoril skóre. V 7. minúte tak bolo 0:1. O dve minúty neskôr už mohlo byť 0:2, Myslovič však bombou opečiatkoval brvno domácej brány. Nasledovalo viacero náznakov šancí na oboch stranách. V 22. minúte len centimetre delili priamy kop El Mahdiouiho od toho, aby skončil v šibenici. Na ihrisku to iskrilo, zvýšil sa počet faulov aj žltých kariet. V 28. minúte zakončil výpad z pravej strany Bukari len pozemným pokusom, ktorý Petráš zneškodnil.

Len o pár chvíľ neskôr prenikol zo stredu ihriska Bukari a prihral Čatakovićovi, ktorý z hranice šestnásty mieril len tesne vedľa. Vyrovnaná hra sa prelievala zo strany na stranu. V 41. minúte skúsil strelu z diaľky Trenčan Šulek, Petráša však nezaskočil. O minútu neskôr si ďalší z únikov Bukariho po pravej strane takmer napálil Vallo do vlastnej brány, opečiatkoval však len brvno. Z následného rohového kopu nepochopiteľne trafil loptu rukou Kopas a rozhodca musel písknuť penaltu. V poslednej minúte prvého polčasu si Čataković postavil loptu na biely bod a mieril presne k pravej žrdi 1:1. V nadstavenom čase ešte mohli ísť Trenčania do vedenia po prekvapivej akcii. Ghali sa ocitol zoči-voči Petrášovi, prekonal ho, no z čiary zvládol loptu vykopnúť Minárik.

Druhý polčas

Druhé dejstvo sa začalo ďalším Bukariho únikom napravo, zakončil ho však strelou mimo. V 51. minúte sa ujala vedenia Žilina. Vallov center spracoval katastrofálne Yem a po zmätkoch pred gólmanom loptu dokopol za Bergsena Iľko. Gól Žilinu nakopol, Trenčín sa snažil hroziť z protiútokov. Žilina mohla ísť do dvojgólového vedenia, Rusnákovo vysunutie však stroskotalo na obrane domácich, aj na zlej komunikácii Žilinčanov. V 63. minúte sa už-už mohli tešiť opäť Žilinčania, Kurminowski si výborne nabehol na center z pravej strany, jeho hlavičku však zvládol skrotiť Bergsen. V 68. minúte sa z gólu po štandartke tešil Trenčín, padol však z ofsajdu. V 72. minúte Trenčín pohrozil po rohu, k strele sa dostal aktívny Bukari, znova však mieril vedľa. Čo nevyšlo predtým, vyšlo o pár minút neskôr. V 74. minúte šikovnú akciu zľava a center Kadáka zakončil Bukari do poodkrytej brány a bolo vyrovnané. V 76. minúte neustrážila obrana Kurminowského, ktorý však v súboji s Bergsenom nebol úspešný a gólman Trenčína jeho pokus vyrazil.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

V 85. minúte sa dostali Žilinčania do výraznejšieho tlaku, Kiwiorov center si Kaprálik stihol pristaviť a z bezprostrednej blízkosti bombou prekonal Bergsena – 2:3.

Pokus o vyrovnanie na seba nenechal dlho čakať, v 87. minúte to Bukari opäť skúsil z pravej strany a dobrou strelou vyprášil Petrášove rukavice. O minútu neskôr to horelo na druhej strane, akciu po pravej strane potiahol Kaprálik, na jeho strieľanú prihrávku pred prázdnou bránou však nestačili hostia zareagovať. V nadstavenom čase mali Žilinčania výhodu penalty, Rusnákovi pomohol na zem Yem a k pokutovému kopu sa postavil Bičachčjan. Na jeho strelu nemal brankár nárok a tak to už bolo 2:4. Do konca zápasu sa pred 1210 divákmi už nič nestalo a tak videli diváci pod Dubňom šesť gólov.

AS Trenčín – MŠK Žilina 2:4 (1:1)

Góly: 45. Čataković (z 11 m), 74. Bukari – 7. Paur, 51. Iľko, 85. Kaprálik, 90.+ Bičachčjan (z 11 m). Rozhodovali: Gemzický – Straka, Jekkel, ŽK: Ghali – Minárik, Kopas, Javorček, 1210 divákov.
Trenčín: Bergsen – Yem, Šulek (81. Križan), Kapuadi, Pirinen – El Mahdioui, Corryn (65. Zubairu) – Bukari, Kadák, Ghali – Čataković (65. Ikoba)
Žilina: Petráš – Vallo, Kopas, Minárik, Javorček (78. Kiwior)– Bernát (75. Bičachčjan), Gono, Myslovič – Iľko (59. Rusnák), Paur (59. Kurminowski), Ďuriš (75. Kaprálik)

Hlasy trénerov

Stijn Vreven, tréner Trenčína: „Rád by som pogratuloval trénerovi súpera a aj jeho tímu k víťazstvu. Výsledok nás neteší, vždy keď prehráme, je to moja zodpovednosť, prehru beriem na seba. Som hrdý na svoj tím, za výkon, ktorý podal proti tak kvalitnému súperovi ako Žilina. Ak sa mám pozrieť na zápas mojou analýzou, musím povedať, že my sme boli lepší tím, mali sme šance, boli sme dominantnejší, všetko je však o výsledku a ten je lepší pre Žilinčanov. Jedna z vecí, ktorá mohla prehovoriť do zápasu bol fakt, že sme mali o deň menej na oddych. Ale na to sa nebudem vyhovárať. Stretli sa dva tímy, ktoré hrajú podobným štýlom, dominantne, útočne, ukázali sme to aj my dnes a takto chceme hrať, musíme však nájsť kľúč, ako vyhrávať. Sme na dobrej ceste, musíme v nej pokračovať. Chceme sa rozvíjať, ale treba, aby sme sa poučili z chýb. Nie je podstatné koľkokrát padnete, ale koľkokrát vstanete.“

Pavol Staňo, tréner Žiliny: „Myslím si, že dnešné nastavenie nášho mužstva bolo výborné, od začiatku sme pracovali disciplinovane. Snažili sme sa zvládnuť prechodové fázy, snažili sme sa využiť možno slabosť Trenčína, do určitej miery sa nám to darilo veľmi dobre. Na druhej strane treba uznať kvalitu mužstva, ktorý Trenčín disponuje, preto ma teší, že sa dokážeme takýmto skúseným hráčom vyrovnať a v niektorých fázach ich dokonca aj predstihnúť. Takže gratulujem mojim chlapcom k výkonu a ďakujem súperovi za dobrú hru.“

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.