Futbal

Gólová prestrelka v považskom derby: Efektívna Žilina, bojovný Trenčín

Futbalisti MŠK Žilina triumfovali v sobotnom domácom stretnutí 8. kola skupiny o titul vo Fortuna lige nad AS Trenčín 5:3.

Ilustračný obrázok k článku Gólová prestrelka v považskom derby: Efektívna Žilina, bojovný Trenčín
11
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Žilinčania sa dostali do vedenia už v 5. minúte zásluhou Ďuriša, ktorý zužitkoval predĺžený center a prekonal Kukučku v trenčianskej bránke. Hostia odpovedali po vyše polhodine hry, keď premenil jedenástku Ikoba.

Druhý polčas

Po zmene strán predviedli domáci gólovú smršť a štyrmi zásahmi za sebou rozhodli o osude duelu. Krátko po prestávke sa hlavou presadil Kurminowski a ten istý hráč skóroval druhýkrát v zápase po viac než hodine hry, keď dorazil do siete predchádzajúcu strelu Bernáta. V 69. minúte dal štvrtý gól Žiliny hlavičkou Kiwior a o sedem minút neskôr upravil už na 5:1 pre MŠK chvíľu po svojom príchode na trávnik striedajúci Goljan, ktorý skóroval na dva razy po rohovom kope.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Trenčín hral už od 56. minúty bez vylúčeného El Mahdiouiho, stretnutie však „nezabalil“ a podarilo sa mu aspoň znížiť. V záverečnej desaťminútovke riadneho hracieho času sa dvakrát zapísal do streleckej listiny striedajúci Čatakovič a stanovil konečný výsledok.

Sumár

MŠK Žilina – AS Trenčín 5:3 (1:1)

Góly: 49. a 61. Kurminowski, 5. Ďuriš, 69. Kiwior, 76. Goljan – 80. a 88. Čatakovič, 32. Ikoba (z 11 m). Rozhodovali: Kišš – Hrmo, Štofik, ŽK: Kiwior, Bičachčjan – Ghali, El Mahdioui, Yem, Zubairu, ČK: 56. El Mahdioui (Trenčín) po 2. ŽK

Žilina: Petráš – Rusnák, Minárik, Kiwior, Javorček – Fazlagič, Gono (67. Myslovič), Bernát (67. Bičachčjan) – Kaprálik (74. Slebodník), Kurminowski (74. Paur), Ďuriš (74. Goljan)
Trenčín: Kukučka – Yem, Da Silva, Šulek, Madu – El Mahdioui – Gaži (68. Corryn), Kadák (68. Lavrinčík), Zubairu, Ghali – Ikoba (77. Čatakovič)

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.