Anton Hrachovský Hokej Šport

Galapredstavenie v Nových Zámkoch: MHC deklasovalo na domácom ľade Žilinu, FOTO

Hokejisti MHC Nové Zámky si v domácom prostredí poradili s hráčmi Žiliny jednoznačným rozdielom. Pozrite si fotogalériu zo zápasu.

Ilustračný obrázok k článku Galapredstavenie v Nových Zámkoch: MHC deklasovalo na domácom ľade Žilinu, FOTO
18

Už po necelých troch minútach dostali domáci možnosť hrať v početnej výhode, ale okrem Śtrauchovej strely výraznejšie Mikoláša neohrozili. Úvodných desať minút veľa vzruchu neprinieslo. Hruškova strela z ľavého kruhu v 11. minúte bola čitateľná a až v 13. minúte mierne pohrozila Húževkova formácia. Otvoriť skóre mohol po Ručkayovej prihrávke Zbořil, ale zblízka poslal puk len do žilinského brankára. Domácim sa nakoniec podarilo udrieť ešte v úvodnej časti, keď v presilovke mieril z ľavého kruhu presne držiteľ Zlatej prilby za mesiac november – Andreas Štrauch. Na druhej strane neuspel presilovkovým pokusom spomedzi kruhov Beránek.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Aj v úvode druhého dejstva dostali domáci vďaka Baginovmu faulu šancu uspieť v presilovke, čo sa im aj v po 30 sekunách podarilo. Nejezchleb s Pospíšilom vyšachovali hosťujúcu obranu a prvý menovaný poslal bez problémov puk do odkrytej Mikolášovej brány. Tretí gól Novozámčanov mohli pridať Ručkay i Zbořil, ale žilinský brankár obe situácie ustál. Znížiť mohol v brejku Jenčík, ale Košarišťan si jeho zakončenie postrážil. Gólovo však “zapršalo” na druhej strane – Fábryho spolupráca s Pospíšilom skončila presným švihom druhého menovaného a domáci tak viedli po dvoch tretinách 3:0.

Po necelých piatich minútach v tretej tretine sa menil stav stretnutia znova a opäť v prospech domácich. Štrauch prijal dobrú prihrávku spoza brány od Hrušku a s prehľadom zasunul puk za chrbát žilinského gólmana. Domáci pridali aj piaty gól, keď sa k zblokovanej Dundáčkovej prihrávke dostal Ručkay a pohotovo prekonal Fučíka, ktorý v tretej tretine vystriedal Mikoláša. To však nebolo všetko – na 6:0 upravil na dvakrát kapitán domácich Zbořil.

MHC Nové Zámky – MsHK Doxxbet Žilina 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Góly: 16. Štrauch (Kudla, Šimun), 24. Nejezchleb (Pospíšil), 40. Pospíšil (Fábry), 45. Štrauch (Hruška, Rogoň), 51. Ručkay (Dundáček), 53. Zbořil (Dundáček)

Zostavy:

MHC Nové Zámky:
Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hain, Hatala – Rogoň, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Šimun, Nejezchleb – Henderson, Fábry, Pospíšil

MsHK Doxxbet Žilina:
Mikoláš (45. Fučík) – Mar. Hudec, Kučný, Žilin, Piegl, Bagin, Dubeň, Valášek, Mendrej – Rud. Huna, Húževka, Jenčík – Milý, Surovka, Hvila – Beránek, Podešva, Bárta – Hrazdíra, Rehák, Síkela

Ohlasy po zápase

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov:
S prvou tretinou som nebol spokojný, chýbal väčší pohyb, väčšia agresivita a väčší chtíč. Som rád, že sme to potom v druhej a tretej tretine rozbalili. Tretím gólom sme súpera zlomili, následne sme si vypracovali množstvo šancí a zaslúžene sme vyhrali. Keďže je to posledný zápas na domácom ľade v tomto roku, chcel by som poďakovať našim fanúšikom a fanklubu. Sú perfektní a prajem im všetko najlepšie v Novom roku.

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny:
Do Nových Zámkov sme prišli s úmyslom pokračovať vo výkonoch, ktoré sme podávali v posledných zápasoch. Ešte v prvej tretine sme ako-tak dokázali so súperom korčuľovať a dodržiavať veci, na ktorých sme sa dohodli. Potom sme sa už v oslabeniach, aj pri hre 5 na 5 dostávali pod čoraz väčší tlak. Domáci boli všade o krok vpredu a my sme na ten pohyb nedokázali reagovať. V priebehu zápasu sa nám zranili dvaja hráči, ktorí odstúpili. Aj keď sme sa dostali do šancí, tak Košarišťan všetko pochytal. Ťažko sa mi to hodnotí, domáci zaslúžene vyhrali a gratulujem im.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.