Aktualizované Soňa Vanovčanová Krimi

FOTO z miesta nehody: Čelná zrážka osobného auta a autobusu plného detí

Na ceste 1/78 za Oravskou Polhorou v smere do Poľska sa stala dopravná nehoda. Na mieste momentálne zasahujú záchranné zložky a cesta je uzavretá.

Ilustračný obrázok k článku FOTO z miesta nehody: Čelná zrážka osobného auta a autobusu plného detí
4
Galéria

Hasiči z Námestova momentálne zasahujú pri dopravnej nehode autobusu a osobného vozidla, ktorá sa stala na v katastri obce Oravská Polhora, okres Námestovo. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia HaZZ zuzana Farkasová.

Ako uviedla Farkasová, pri nehode došlo k čelnej zrážke autobusu a osobného vozidla, pričom v tom čase sa v autobuse nachádzalo 51 cestujúcich (z toho 47 detí).„V o­sobnom automobile utrpela jedna osoba zranenia rôzneho rozsahu. Z cestujúcich v autobuse nebol nikto zranený. Hasiči poskytli zranenej osobe predlekársku prvú pomoc a zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru. Na miesto udalosti smeruje aj evakuačný autobus HaZZ,“ upresnila Zuzana Farkasová.

Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline zároveň upozorňuje vodičov, že na ceste 1/78 za Oravskou Polhorou v okrese Námestovo v smere do Poľska je z dôvodu dopravnej nehody cesta momentálne uzavretá až do doby odstránenia prekážky.

Podľa oficiálnych facebookových stránok Polície SR bolo v autobuse 47 poľských detí vo veku od 7 do 13 rokov. Zranil sa aj vodič autobusu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM