Futbal Šport Video

FOTO a VIDEO: Šošoni s jasným víťazstvom na domácom trávniku

Žilina vyhrala v štrnástom kole Futbalovej ligy nad Ružomberkom jasne s trojgólovým náskokom. Šošoni nepustili Ružomberok ku slovu.

Ilustračný obrázok k článku FOTO a VIDEO: Šošoni s jasným víťazstvom na domácom trávniku

Prvých desať minút krajského derby sa hralo aktívne na oboch stranách. Hostia sa dostali do niekoľkých dobrých náznakov šancí, ale ich strely skončili iba na obrancoch domácich. Po akciách Boženíka a Mustedanagiča tempo hry upadlo a dlhé minúty sa diváci na tribúnach nudili. Občas ich z nudy vytrhla akcia domácich, ktorá sa však väčšinou končila ofsajdom. Až v závere polčasu prišli pekné momenty. V 37. min. Škvarkovu strelu Macík chytil, o minútu Kaša vysunul dlhou hlavičkou do šance Boženíka, mladý útočník MŠK sa po súboji s Macíkom na hranici 16-tky ocitol na zemi, ale stihol sa postaviť a loptu vyslať na prázdnu bránu, kde však Macíka výborne zastúpil kapitán Kružliak a odhlavičkoval loptu do bezpečia. V 43. min. sa Mustedanagič ocitol z ničoho nič v šanci, ale v dobrej pozícii v 16-tke domácich zle trafil loptu. V nadstavenom čase sa diváci predsa len potešili, keď sa lopta po spolupráci Mihalíka so Škvarkom dostala k Boženíkovi, a ten krížnou strelou prekonal Macíka – 1:0.

Druhý polčas začali aktívnejšie hostia a obrana domácich na čele s brankárom Holecom mala čo robiť, aby odolala ružomberským nájazdom do 16-tky a následným pokusom. Hosťom sa rozohrali krídla a Žilinčania sa takmer vôbec nedostávali cez polovicu. V 67. min. to však skúsili, a hneď aj pohrozili, keď nebezpečne no vedľa pálil Boženík. Ružomberčania zvierali domácich vo veľkom tlaku, z ktorého však nedokázali vyťažiť viac, ako len strely vedľa a pár nebezpečných situácií, ktoré obrana MŠK odvrátila. V 81. min. prišla jedna z mála akcií domácich, z ľavej strany odcentroval Mihalík a striedajúci Holúbek na zadnej žrdi hlavičkou poslal loptu do siete. Domáci už potom kontrolovali hru, Ružomberok prestal byť aktívny a v záverečnej minúte za to pykal. Mladý ľavý obranca Sluka si narazil s Holúbkom a z veľkého uhla prestrelil Macíka. Žilina tak nakoniec rozdielom triedy zdolala Ružomberok a vyšvihla sa na 2. miesto v tabuľke.

Výsledky:

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 3:0 (1:0)

Góly: 45.+2 Boženík, 81. Holúbek, 90. Sluka. Rozhodovali: Pavlík – Mókoš, Žákech, ŽK: Sluka, Kaša, Boženík – Qose, Twardzik, Mustedanagič, Tandir, 2384 divákov.

Zostavy:

Žilina: Holec – Tomič, Kaša, Šušnjar, Sluka – Fazlagič – Káčer, Škvarka (68. Holúbek) – Mihalík (86. Králik), Boženík (82. Balaj), Diaz

Ružomberok: Macík – Kružliak, Jonec (81. Kunca), Twardzik, Urdinov – Daniel, Qose, Takáč (79. Kostadinov), Gál-Andrezly – Mustedanagič, Gerec (64. Tandir)

„Videl sme veľmi dobrý zápas. Prvý polčas bol vyrovnaný, súperi sa na seba dobre pripravili. My sme však dali gól a mali sme jednu veľkú šancu. V druhom polčas začal súper veľmi aktívne a bol lepší. Mali sme 25 minút problémy s jeho hrou, striedaniami sme síce tlak otupili, ale pomohol až náš druhý gól. Potom sme už hru vyrovnali. S výsledkom som spokojný, ale s našou hrou v druhom polčase nie,“ uviedol Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny.

„Zápas skončil 3:0 takže sa hodnotí ťažko. Prišli sme do Žiliny odohrať dobrý zápas, mrzí nás, že sme nedali gól. Bijú sa vo mne dva momenty. Zápas sa síce skončil 3:0, ale ja chcem pozitívne hodnotiť celý druhý polčas, keď sme boli jednoznačne lepší, akurát sme nedali gól. Domáci majú skvelý tím, majú fázy, keď sú v zápase dominantní a dobre sa na ich hru pozerá, a preto patria na vyššie priečky ako my. My sme bohužiaľ za nimi a nabudúce to musíme zvládnuť inak a lepšie,“ zhodnotil zápas David Holoubek, tréner Ružomberka.