Kultúra

Filmový festival pod žilinskou hviezdnou oblohou: Tieto filmy uvidíme

Najväčší open-air filmový festival na Slovensku Bažant Kinematograf zavíta do Žiliny. Na aké filmy sa môžeme tešiť?

Ilustračný obrázok k článku Filmový festival pod žilinskou hviezdnou oblohou: Tieto filmy uvidíme
Zdroj: Dnes24.sk

Bažant Kinematograf 2019 – Žilina

Príďte si vychutnať kino pod hviezdnou oblohou a filmy s hviezdnym obsadením. Žilina, Mariánske námestie, 21:00

Program:

10.8. Teroristka

Česko, Slovensko, 2019, 95 min.

Marie, učiteľka na dôchodku, ktorá celý život svojich žiakov učila, že základom všetkého je slušnosť a násilie nič nerieši, postupne prichádza na to, že práve na toto sa gauneri spoliehajú a berie zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. V čiernej komédii v úlohe rozhnevanej učiteľky na dôchodku exceluje herečka Iva Janžurová

11.8. Hastrman

Česko, 2018, 100 min.

Romantický a zároveň ironický príbeh hastrmana alias baróna de Caus a jeho lásky k dedinskému dievčaťu Katynke. Jeden z najzaujímavejších a najkrajších filmov sezóny. Temný, výtvarne nádherný, tematicky a náladou sa blíži ku Coppolovmu Drakulovi.

12.8. Trabantom tam a zase späť

Česko, 2019, 118 min.

Žltá výprava sa po dvanástich rokoch vracia domov! Posledná veľká cesta naprieč kontinentmi sa končí vo veľkom štýle. S diváckym úspechom sme pred rokmi uviedli v programe predchádzajúci titul Dana Přibáňa Trabantom až na koniec sveta a tento aktuálny je ešte o kus lepší, zábavnejší a technicky dokonalejší.

13.8 Dôverný nepriateľ

Slovensko, Česko, 2018, 112 min.

Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Revolučný vynález sa však vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Vydarený česko-slovenský mysteriózney triler.

14.8. Ženy v behu

Česko, 2019, 93 min.

Věra prežila s Jindřichom skvelý život a je pevne rozhodnutá splniť jeho posledné prianie – zabehnúť maratón… Divácky trhák v českých kinách a zároveň veľmi príjemná a kultivovaná komédia o mužsko-ženských a kamarátskych vzťahoch. Film na leto ako uliaty.

Foto ilustračné.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie