Kultúra

Fanúšikovia, tešte sa: Richard Müller mimoriadne pridal koncerty a je medzi nimi aj Žilina

Slovenský spevák Richard Müller a vokálna formácia Fragile pridali mimoriadne nad pôvodný plán k ich spoločnému turné Hlasy štyri koncerty. Žilinskí fanúšikovia tohto populárneho a zároveň kontroverzného speváka sa môžu tešiť, pretože medzi pridanými mestami je aj to naše.

Ilustračný obrázok k článku Fanúšikovia, tešte sa: Richard Müller mimoriadne pridal koncerty a je medzi nimi aj Žilina
Zdroj: Webnoviny.sk

Niekoľkonásobný Zlatý slávik predvedie so skupinou Fragile svoje skladby v nových úpravách, bez použitia jediného nástroja. Kapelníkom skupiny a tvorcom aranžmánov je Braňo Kostka. Okrem neho vo Fragile pôsobia aj Soňa Norisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Jana Golisová, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík.

S Fragile vytvorili vzájomné puto

„Je to fantastické. Myslím si, že s Fragile sme si vytvorili vzájomné puto, ktoré nebude ohraničené len týmto turné. Títo ľudia mi tak prirástli k srdcu, že sa neviem dočkať, kedy sa uvidíme na raňajkách v hoteli alebo na koncerte,“ prezradil Müller, ktorý s projektom Hlasy koncertuje od septembra.

„Samozrejme, som unavený, ale práve spolupráca s Fragile mi dodáva energiu. Sú to fantastickí speváci. S Braňom Kostkom každý večer vymýšľame nové a nové glosy a komentáre, tak ma to baví, že mi ani neprišlo, že sme odohrali toľko koncertov. Je zaujímavé, že keď odspievam koncert, pokojne by som dal ešte jeden,“ vyhlásil spevák. Vo Zvolene 30. novembra

Projekt Hlasy nedávno vydal aj rovnomenný album, ktorý v Prahe pokrstila bozkom česká topmodelka Eva Herzigová. Zvolenčania, teda nemusia na toto turné chodiť do okolitých miest. Richard Müller a Fragile sa predstavia 3. decembra v Dome odborov v Žiline.

Richard Müller, ktorý je na scéne už viac ako 25 rokov, počas kariéry spolupracoval s Andrejom Šebanom, Jarom Filipom, Petrom Hapkom, Milanom Lasicom, Ivou Bittovou či Marcelom Buntajom.

Najväčšie hity

Medzi jeho najväčšie hity patria skladby ako „Tlaková níž“, „Nočná optika“, „Spočítaj ma“, „Rieka“, „Cigaretka na 2 ťahy“, „Milovanie v daždi“, „Štěstí je krásná věc“ alebo „V tom istom meste“.

Jeho zatiaľ posledným sólovým albumom je nahrávka „Ešte“ (2011), na ktorej syn herca Vladislava Müllera a herečky Elišky Müllerovej spolupracoval najmä s Ivanom Táslerom. Dvojica Müller – Tásler sa pri práci stretla po desiatich rokoch. Predtým hudobníci spolupracovali na albume „01“ (2001).

foto: ilustračné

Richard Müller mimoriadne pridal koncerty a je medzi nimi aj Žilina
1
Galéria
Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM