Exhovorca Žiliny Martin Barčík v boji o primátorské kreslo: Aké má plány s mestom?

Bývalý hovorca mesta Žilina Martin Barčík je podľa stredopravej koalície najvhodnejším kandidátom na primátora Žiliny v novembrových komunálnych voľbách. Podľa Barčíka Žilina stagnuje a má rozhodne na viac. Aké sú jeho priority v prípade úspešnej kandidatúry?

Jozef Legéň
Ilustračný obrázok k článku Exhovorca Žiliny Martin Barčík v boji o primátorské kreslo: Aké má plány s mestom?
Zdroj: TASR

Zoznam kandidátov na primátora Žiliny sa pomaly rozrastá. Do boja o lukratívny flek sa púšťa aj bývalý hovorca Žiliny Martin Barčík, ktorému podporu jeho kandidatúre dnes oficiálne deklarovali predstavitelia politických subjektov Sieť, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, Most-Híd a OKS, ktorí zároveň ohlásili vytvorenie širokej stredopravej koalície do komunálnych volieb v Žiline.

„Naše mesto stagnuje a Žilina má rozhodne na viac. Dôležitá je nielen zmena na radnici, ale aj v zastupiteľstve. V septembri pripravíme spoločnú kandidátku na poslancov a silný volebný program. Spolu ponúkame Žilinčanom poctivú prácu, zápal a víziu mesta, ktoré je centrom obchodu, vzdelania a kultúry severného Slovenska,“ povedal Barčík.

Čím chce osloviť voličov?

Barčík chce v Žiline znížiť daň z nehnuteľností, postaviť športovú halu, zabezpečiť miesta v materských školách pre všetky deti, viac peňazí sľubuje pre školy a učiteľov a chce vrátiť seniorov do centra mesta. „Pracujeme aj na projekte čistejšieho kultúrnejšieho a bezpečnejšieho mesta, koncepčného budovania parkovacích plôch a cyklotrás, ako aj transparentného prideľovania mestských bytov. Mladým Žilinčanom a širokej verejnosti vrátime priestor pre voľnočasové aktivity, pri každej škole bude funkčné ihrisko a telocvičňa,“ uzavrel Barčík.

Richtárska prísaha

Na Martina Barčíka má podľa predsedu strany Sieť Radoslava Procházku celá stredopravá koalícia vysoké nároky, ktoré chce potvrdiť aj tzv. richtárskou prísahou. „Sme presvedčení, že práve pán Barčík má všetky predpoklady na to, aby pomohol Žiline pohnúť sa dopredu, rozvíjať sa a aby Žilinčanom pri správe mestských vecí ponúkol aktívnu a kompetentnú službu,“ skonštatoval Procházka.

Kto je Martin Barčík?

Štyridsaťjedenročný Barčík je absolventom dejín umenia a kultúry na Trnavskej univerzite. Je autorom divadelných hier, kabaretov, rozhlasových a televíznych scenárov, básní a piesňových textov. Je ženatý, má jednu dcéru. V rokoch 2007 až 2011 mal na starosti komunikáciu mesta a niektoré mestské projekty. Od roku 2013 je poslancom Žilinského samosprávneho kra­ja.

Zdroj: TASR