Erika Jurinová sa stala historicky prvou župankou: Víťazstvo ju dojalo

Slovensko má historicky prvú ženu v kresle predsedu samosprávneho kraja. V Žilinskom samosprávnom kraji do neho zasadne Erika Jurinová

Ilustračný obrázok k článku Erika Jurinová sa stala historicky prvou župankou: Víťazstvo ju dojalo
Zdroj: TASR

Získanú dôveru voličov vníma Jurinová ako záväzok do budúcna. Povedala to po zverejnení neoficiálnych výsledkov, podľa ktorých získala 43,23 percenta z 83,66 percenta odovzdaných okrskových zápisníc.

„V prvom rade je čas sa poďakovať, aj keď ešte nemáme všetko úplne v suchu,“ povedala Jurinová, ktorá po dvanástich rokoch vymení na poste predsedu Juraja Blanára. Ako uviedla, je vďačná všetkým ľuďom, ktorí prišli voliť, pretože od nich najviac záležal výsledok. „Tým, že je vyššia volebná účasť, ukázali, že chcú zmenu. Toto sme im aj ponúkali, som rada, že to v našom prípade prijali. Ak sa výsledok potvrdí, nie som a nebudem župankou iba pre svojich voličov, ale pre všetkých obyvateľov Žilinského kraja,“ poznamenala Jurinová.

Doplnila, že prvé, čo urobí, keď príde do úradu bude, že sa vzdá poslaneckého mandátu. „Je to taký prvý reálny sľub, ktorý som dala a aj ho splním,“ informovala.

Na druhom mieste skončil Juraj Blanár (Smer-SD), ktorý doposiaľ pri 83 percentách odovzdaných okrskových zápisníc získal 29,77 percenta odovzdaných hlasov pri účasti 143 596 voličov z 449 609 zapí­saných voličov, čo predstavuje účasť 32,74 percenta.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: TASR

Odporúčame