Dobré správy v okrese: Nezamestnanosť je najnižšia za celý rok!

Nezamestnanosť v okrese Žilina sa postupne počas celého roka znižovala. Na úradoch sa hlási menej uchádzačov o zamestnanie.

Ilustračný obrázok k článku Dobré správy v okrese: Nezamestnanosť je najnižšia za celý rok!
Zdroj: Dnes24.sk

Vyplýva do zo štatistických údajov Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Žiline. Ten počas celého roka zbiera a uverejňuje podrobné čísla o uchádzačoch, ktorí si hľadajú prácu. Pokiaľ v januári roku 2013 bolo na úrade práce evidovaných 8 277 uchádzačov o zamestnanie, v novembri to už bolo o 593 uchádzačov menej (dokopy 7 684). Počas celého roka toto číslo postupne klesalo.

Nezamestnanosť pod 10 percent


V okrese Žilina počas celého roka klesala aj miera evidovanej nezamestnanosti. Pokiaľ sa v januári roku 2013 držala na hranici 10,23 %, koncom roka (november) už bola len na hranici 9,44 %. Jedná sa o pokles miery evidovanej nezamestnanosti na úrovni 0,79 %.

Kraj len priemerný

V celoslovenskom porovnaní je na tom okres Žilina dobre. Miera evidovanej nezamestnanosti na celé územie Slovenska predstavuje 13,50 %. Žilinský kraj je už na tom o poznanie horšie. So svojou mierou evidovanej nezamestnanosti 12,46 % patrí medzi priemerné kraje v tomto ukazovateli.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk