Správy

Detské oddelenie žilinskej nemocnice po novom: Pribudli aj nadštandardné izby

Nemocnica tvrdí, že nadštandardné izby sú od ich otvorenia neustále obsadené.

Ilustračný obrázok k článku Detské oddelenie žilinskej nemocnice po novom: Pribudli aj nadštandardné izby
Zdroj: FNsP Žilina

Nové sociálne zariadenia a dve nadštandardné izby vybudovali na treťom poschodí pavilónu pediatrie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline. Cieľom stavebných úprav bolo zvýšiť kvalitu a pohodlie pre pacientov detského oddelenia i rodičov. Informovala o tom hovorkyňa FNsP Žilina Lenka Záteková.

„Nedávno dokončené toalety spolu so sprchou vznikli na mieste staršej izby, ktorej dispozíciu a účel kompletne zmenili pracovníci oddelenia hospodárskych a stavebných činností FNsP Žilina. V jej pôvodných priestoroch vytvorili hygienické zariadenia pre hospitalizované deti a sprevádzajúce osoby,“ priblížila hovorkyňa.

Ako zdôraznila primárka oddelenia pediatrie Zuzana Cigániková, zmeny plánovali dlhšie. Zásluhou rekonštrukcie môžu podľa jej slov pacientom aj ich rodičom poskytnúť väčší komfort i krajšie priestory. „Pri hospitalizácii je veľmi dôležité, aby sa deti napriek zdravotným problémom cítili čo možno najpríjemnejšie a odbúrali sme stres či strach z nemocničného prostredia,“ povedala primárka s tým, že výrazný vplyv na to má práve atmosféra celého oddelenia.

Vlastnými kapacitami zriadila žilinská nemocnica na pediatrii aj dve moderné nadštandardné izby, obe sú od ich otvorenia neustále obsadené. „Poskytujú viac súkromia, veľkou výhodou je vlastná sprcha, záchod a ďalšie zariadenie. Televízia je na každej izbe, takže, samozrejme, sú ňou vybavené aj nadštandardy,“ uviedla primárka.

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM