Ďalší triumf Sagana! Vyhral 6. etapu na Tour de France

Slovenský cyklista Peter Sagan sa tešil tretíkrát na 99. ročníku Tour de France, keď vyhral šprint hlavnej skupiny v závere piatkovej 6. etapy z Épernay do Metz (136 km).

Iveta Hrabovská

Dvadsaťdvaročný jazdec tímu Liquigas-Cannondale si vďaka prvenstvu udržal zelený dres lídra súťaže aktivity. Sagan prežíva fantastický debut na Tour, pri premiére vyhral počas siedmich súťažných dní tri etapy.

[blockquote]Ten­toraz sa presadil na rovine, keď zdolal víťaza predchádzajúcich dvoch etáp Andrého Greipela z Nemecka i Austrálčana Matthewa Gossa.[/blockquote]

Lídrom 99. ročníka Tour zostal aj naďalej Švajčiar Fabian Cancellara.

Posledná rovinatá etapa pred alpskými súbojmi priniesla podobný obraz ako predchádzajúce – hneď v úvode odišla skupina štyroch jazdcov, pelotón bol poriadne nervózny, nechýbali hromadné pády a rozhodovalo sa v špurte hlavného poľa.

Kvarteto Davide Malacarne z Talianska, Romain Zingle z Belgicka, Dave Zabriskie z USA a Karsten Kroon z Holandska ušlo už po 7,5 km a rýchlo si utvorilo štvorminútový náskok.

[blockquote]Pri­bližne na 35. km prišlo k prvému väčšiemu pádu, do ktorého sa zaplietol aj André Greipel. Na 85. km mala štvorica v úniku náskok 6:50 min, po rýchlostnej prémii na 136. km, na ktorej bol Peter Sagan siedmy, opäť spadol Greipel, ale znova sa dotiahol do pelotónu. [/blockquote] Približne 26 km pred cieľom došlo k ďalšiemu hromadnému pádu, po ktorom sa pelotón rozdelil na skupiny. V balíku nastal trochu chaos. Až pred cieľovým mestom pelotón dostihol štvoricu vpredu a rozhodovalo sa v šprintérskej koncovke.

zilina24/studen­t24/tasr foto:tasr

O prvých úspechoch Petra Sagana si môžete prečítať [link=http://www­.zilina24.sk/clan­ky?extend.137981_Fan­tasticky-uspech-Sagana:-Prvenstva-na-Tour-de-France!]TU[/link] Veľká smola: Pád zmaril ďalší úspech Sagana. Viac [link=http://www­.zilina24.sk/clan­ky?extend.138122_Vel­ka-smola:-Pad-zmaril-dalsi-uspech-Sagana]TU[/link]

Tento článok nie je možné komentovať.