Tlačové správy

Dajte v máji stopku cigaretovému zápachu a užite si mesiac lásky bez dymu

Nič nepokazí sviežu májovú romantiku viac, ako závan štipľavého cigaretového dymu. O nevábnom dychu ani nehovoriac. Máme výzvu pre dospelých fajčiarov. Ste pripravení zahasiť poslednú cigaretu?

Ilustračný obrázok k článku Dajte v máji stopku cigaretovému zápachu a užite si mesiac lásky bez dymu
Zdroj: PMI

Čo tak užiť si máj bez cigaretového dymu? Je nielen škodlivý, ale dokáže aj poriadne znepríjemniť akúkoľvek atmosféru. Je jedno, či je to pri stretnutiach v interiéri alebo počas bežných aktivít vonku. Cigaretový zápach sa „drží“ spoločníka poriadne dlho. Cítiť ho vo vlasoch, na pokožke, na oblečení, na končekoch prstov a tiež z dychu, čo pre nefajčiara, ktorého sa chystáte pobozkať, pripomína skôr nočnú moru ako romantický zážitok. No cigaretový dym má na svedomí oveľa väčšie škody, ako zmarené rande. Podľa vedeckých poznatkov je práve cigaretový dym hlavnou príčinou ochorení súvisiacich s fajčením.

Zdroj: PMI

Dym z cigariet predstavuje veľké riziko

Pretrvávajúcim mýtom je, že ochorenia spojené s fajčením – a to i rakovinu – spôsobuje samotný nikotín. Existuje však všeobecný vedecký konsenzus, že príčinou zdravotných ťažkostí sú škodlivé látky vznikajúce pri spaľovaní. Takto vzniká decht – zvyšok dymu po zhorení cigarety, ktorý je zmesou chemických zlúčenín s obsahom karcinogénnych a toxických látok. Nikotín teda nie je hlavnou príčinou chorôb spojených s fajčením. Tou sú škodlivé chemické látky v cigaretovom dyme, ktoré vznikajú pri horení cigariet. Pri tom vzniká jednak veľké množstvo škodlivých látok, ale aj typická spálená chuť tabaku. V oboch prípadoch prichádza s riešením bezdymové zariadenie IQOS, ktoré tabak nespaľuje, ale nahrieva. Vďaka tomu poskytuje chuť naozajstného tabaku a navyše produkuje o 95 % menej škodlivín v porovnaní s cigaretami, čo však nepredstavuje zníženie rizika o 95 %.

Zdroj: PMI

Čo tak posledná cigareta?

Asi nebude prekvapením, že klasické cigarety sťažujú dýchanie. Aj v tomto prípade sú bezdymové alternatívy vhodnejším riešením, čo dokazujú aj najnovšie štúdie. ​Po úplnom prechode na IQOS bezdymové zariadenia môžete lepšie dýchať, ako keby ste pokračovali vo fajčení klasických cigariet, čo dokazuje aj šesťmesačná klinická štúdia vykonaná v USA s 984 dospelými fajčiarmi. Dôvodom je to, že IQOS tabak nespaľuje, ale len nahrieva, a nevytvára tak škodlivý dym. A aj keď je najlepšie prestať s fajčením a užívaním nikotínových výrobkov úplne, nie vždy je to jednoduché rozhodnutie. Kým tento krok definitívne urobíte, môžete siahnuť miesto klasických cigariet po vhodnejšej bezdymovej alternatíve IQOS ILUMA.

Zdroj: PMI

Bez dymu máj vonia lepšie

Aj keď je cigaretový zápach z klasických cigariet menší problém, ako sú zdravotné riziká, považuje sa za typický znak dospelého fajčiara. Pri bezdymových zariadeniach IQOS ILUMA vzniká aerosól, ktorý sa nedrží na pokožke, vo vlasoch a necítiť ho ani z dychu či končekov prstov. Májovú bezdymovú romantiku si tak môžu vychutnať aj dospelí fajčiari, ktorí nevedia alebo zatiaľ nechcú prestať fajčiť.

Bezdymové zariadenia IQOS nie sú bez rizika. Dodávajú nikotín, ktorý je návykový. Sú určené len pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo užívaní iných nikotínových výrobkov.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: PMI
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM