Soňa Vanovčanová Správy Samospráva

Cyklisti, zbystrite pozornosť!: Cyklobusy stále premávajú

Aj po skončení letných prázdnin stále jazdia na cestách župné cyklobusy. Tento spôsob dopravy môžu cyklisti naďalej využívať počas sviatkov a víkendov.

Ilustračný obrázok k článku Cyklisti, zbystrite pozornosť!: Cyklobusy stále premávajú
Zdroj: Žilinský samosprávny kraj

Cyklisti môžu využívať unikátnu prepravu naďalej počas sviatkov a víkendov do nedele 1. októbra 2017.

Ako uviedol žilinský župan Juraj Blanár: „Od júna do augusta využilo tieto špeciálne upravené autobusy 1.103 cyklistov, ktorí vyrazili do Bystrickej alebo Terchovskej doliny či na Turiec, kam tento rok premáva cyklobus vôbec po prvýkrát. Pridali sme trasu najmä preto, že cykloprepojenie Žiliny s Turcom zatiaľ neexistuje, takže kým vybudujeme cyklotrasu, cyklisti môžu nasadnúť do autobusu napríklad aj v Turčianskych Tepliciach a odviezť sa do Žiliny, odkiaľ smerujú autobusy zase na Kysuce alebo Terchovú,“dodal.

Podľa informácií zo ŽSK cyklobusy uľahčujú prepravu a umožňujú cyklistom väčšie možnosťi pre plánovanie výletov. Župa podporuje cyklistiku značením a obnovou cyklotrás, tiež budovaním a plánovaním nových napríklad zo Žiliny do Vrútok alebo z Budatína popri Váhu do Trenčianskoho kra­ja.

Ako uviedla hovorkyňa ŽSk Lenka Záteková, najväčší záujem je aj tento rok o cyklobusy do Bystrickej doliny, počas leta ich využilo 776 cyklonadšencov.

Zdroj: zilina.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM